Drako’nun 1,2 Milyon Dolarlık Süper Otomobili Görücüye Çıktı

blank
Drako'nun 1,2 Milyon Dolarlık Süper Otomobili Görücüye Çıktı

İçerik: Drako’nun 1,2 Milyon Dolarlık Süper Otomobili Görücüye Çıktı

Drako’nun 1,2 Milyon Dolarlık Süper Otomobili Görücüye Çıktı:

Yüksek güçlü, yere yakın ve lastik kadar yağ olan süper otomobiller, genellikle buzlu ve karda en iyi araçlar değildir. Bununla birlikte, Drako Motors, her tekerlekteki bağımsız motorlar ve tork vektörleme adı verilen bir şey sayesinde, GTE süper otomobil EV’sinin bu kuralın bir istisnası olabileceğini gösterdi. GTE’nin karla kaplı bir parkurda ve yüksek rakımlı buz gölünde yüksek derecede kontrol gibi görünen bir şekilde sürüklendiğini gösteren videolar yayınladı.

Drako, arabasını ilk olarak Steamboat Springs, Colorado’ya götürdü ve oldukça derin ve düzensiz bir kar yüzeyiyle kaplı, amaca yönelik olarak oluşturulmuş bir sürüş devresinin etrafında dolaştırdı. Daha sonra deniz seviyesinden 8,500 fit yüksekte Georgetown Gölü’ne gitti, oldukça radikal sürüklenme manevraları, donutlar, inanılmaz derecede uzun bir yana doğru kayma ve yerinde dönme (tank dönüşleri) yaptı. İkincisi, sol ve sağ tekerlekler zıt yönlerde döndüğünden, yalnızca gerçek bir tork vektörleme sistemi ile yapabileceğiniz bir şeydir. İrtifa, doğal olarak havalandırılan herhangi bir ICE aracı için de zorlayıcı olacaktır.

1,25 milyon dolarlık Drako GTE, Karma’nın Revero OEM EV platformunun üstünde Fisker Karma’nın kıvrımlı gövdesini kullanıyor. Her bir tekerleğe kendi motoruyla güç verilir ve bu da her tekerlekteki torku değiştirerek kısmen yönlendirilmesine olanak tanır – tümü Darko’nun DriveOS yazılımı tarafından kontrol edilir. Şirket, GTE’nin 1,200 beygir gücü ve 6,500 fit poundluk gülünç bir tork üretebileceğini ve 206 MPH’lik bir maksimum hız sunabileceğini iddia ediyor. 90 kWh bataryası var, ancak Drako henüz menzili sağlamadı.

Drako, GTE’yi yaratan Silikon Vadisi milyarderleri Dean Drako ve Shiv Sikand tarafından, beğendikleri bir EV bulamadıkları için kuruldu. Şu anda, her biri 1,25 milyon dolarlık bir fiyata teslim edilmek üzere ayarlanmış sadece 25 EV ile üretimde.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Drako’nun 1,2 Milyon Dolarlık Süper Otomobili Görücüye Çıktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı

Uber, Elektrikli Taksiler Yapmak İçin Arrival İle Anlaştı. Uber, 2017’de Londra’da 2025’e kadar tamamen elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör