Google Yeni Dijital Kimlikler Üzerinde Çalışıyor

blank
Google Yeni Dijital Kimlikler Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Google Yeni Dijital Kimlikler Üzerinde Çalışıyor

Google Yeni Dijital Kimlikler Üzerinde Çalışıyor:

2018’den beri Google’ın tüm Pixel telefonları bir Titan M çipi içeriyor. Güvenli Öğe (SE) olarak bilinen şey budur. Telefonunuzun işlemcisinden ayrı olarak, şifreleme anahtarlarını saklama gibi şeyler yapar ve işletim sistemini doğrular. Ve şimdi Google, Titan M’yi ve buna benzer diğer Güvenli Öğeleri, dijital pasaportlar ve kimlik kartları gibi özellikleri Android telefonlara getirmenin anahtarı olarak görüyor.

Bu amaçla şirket, Android’de bu özelliklerin benimsenmesini hızlandırmayı amaçlayan SE satıcıları ve cihaz üreticilerinden oluşan bir koalisyon olan Android Ready SE Alliance’ı (9to5Google aracılığıyla) kurdu. SE çipleri için açık kaynaklı ve kullanıma hazır uygulamalardan oluşan bir koleksiyon oluşturmak için birlikte çalışacaklar. Grup, kriptografik anahtarları saklamak için bir araç olan StrongBox ile ilk uygulamasını başlattı.

Şirket, “Bu SE’nin, bu yeni tüketici kullanım örneklerini Android’de tanıtmak için en iyi yolu sunduğuna inanıyoruz” dedi. Yakın gelecekte ittifak, dijital araba anahtarları ve mobil sürücü ehliyetleri gibi kullanım durumlarına odaklanacak. Bu ilk noktada, Google, Apple’ı yakalamaya çalışıyor. Bir gün teknoloji, e-Pasaport gibi şeyleri etkinleştirebilir. Google, dijital aşı pasaportlarından bahsetmiyor, ancak bu, teknoloji için başka bir potansiyel kullanım durumu.

Telefonlar ve tabletler bariz bir başlangıç ​​noktası olsa da, bu sadece başlangıç. Google’ın işaret ettiği gibi, StrongBox ayrıca WearOS, Android Auto ve Android TV cihazlarında da mevcuttur. Bu arada şirket, cihazları için Android Ready SE’yi benimseyen “birkaç” Android üreticisine zaten sahip olduğunu söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Yeni Dijital Kimlikler Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör