Boston Dynamics,Yeni Depo Robotu Stretch’i Tanıttı

blank
Boston Dynamics,Yeni Depo Robotu Stretch'i Tanıttı

İçerik: Boston Dynamics,Yeni Depo Robotu Stretch’i Tanıttı

Boston Dynamics,Yeni Depo Robotu Stretch’i Tanıttı:

Boston Dynamics, büyüleyici robot köpek Spot ile tanınır. Şirketin en yeni robotu muhtemelen ipi atlayamaz, ancak Stretch, akıllara durgunluk veren vantuzlarla tamamlanmış uzun dokunaçlarıyla kutuları tutabilir.

Şirket Stretch’i “özellikle depo tesisleri ve dağıtım merkezleri için tasarlanmış ilk ticari robotu” olarak adlandırıyor. Stretch’in kolunun ucundaki “akıllı kavrayıcısı” özellikle ilgi çekicidir. Kutuları üstten veya yandan tutabilir, bu da ona kamyonları boşaltma ve paletleri yükleme yeteneği verir.

Boston Dynamics, Pazartesi günü Stretch prototiplerinin kutu taşıma becerilerini gösteren bir video yayınladı. Spot, başlangıca yakın bir kamera hücresi görünümü bile yapar.

Streç tabanı, bir paletin yaptığı her yere sığacak kadar küçüktür. Robot hala geliştirme aşamasındadır ve Boston Dynamics onu test etmek için müşteriler arıyor. Şirket, Stretch’i 2022’de ticari olarak piyasaya sürmeyi hedefliyor ve henüz bir fiyat etiketi açıklamadı.

Boston Dynamics CEO’su Robert Playter Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Stretch, Boston Dynamics’in hareketlilik, algılama ve manipülasyondaki ilerlemelerini en zorlu, yaralanmaya eğilimli vaka yönetimi görevlerinin üstesinden gelmek için birleştiriyor ve bunun işe yaradığını görmekten heyecan duyuyoruz” dedi .

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Boston Dynamics,Yeni Depo Robotu Stretch’i Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X

Hyundai’den Yeni Bir Robot: TIGER-X: Robot teknolojileri ve ileri mobilite yatırımlarına devam eden Hyundai Motor …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör