Facebook ve Microsoft, Normalleşme Sürecine Giriyor

blank
Facebook ve Microsoft, Normalleşme Sürecine Giriyor

İçerik: Facebook ve Microsoft, Normalleşme Sürecine Giriyor

Facebook ve Microsoft, Normalleşme Sürecine Giriyor:

Bloomberg’e göre Facebook, COVID-19 salgını nedeniyle bir yılı aşkın süredir uzaktan çalıştıktan sonra, Mayıs ayında yüz yüze çalışmaya geri dönmeyi planlıyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, pandeminin başlangıcına yakın, çalışanlarının yaklaşık yarısının önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde uzaktan çalışabileceğini vaat eden uzaktan çalışma planlarını duyurdu, ancak o zamana kadar en azından sınırlı bir kapasitede yüz yüze çalışma var. şirketin yakın geleceği.

Facebook, Menlo Park genel merkezi de dahil olmak üzere Bay Area’daki ofislerini yeniden açıyor, ancak başlangıç ​​için kapasitesini yüzde 10 ile sınırlıyor. Bloomberg, şirketin en büyük ofislerinin Eylül ayına kadar yüzde 50 kapasiteye ulaşmamasını beklediğini yazıyor. Facebook, yakın mesafede kaç kişinin çalıştığını sınırlamanın yanı sıra, maske, sosyal mesafe ve haftalık COVID-19 testleri gerektirmeyi de planlıyor.

Uber, yüz yüze çalışmaya daha da erken dönmeyi umuyor. Reuters’e göre, yolculuk paylaşım şirketi Mission Bay, San Francisco merkezini 29 Mart’ta yüzde 20 sınırlı kapasite ile yeniden açacağını duyurdu. Uber, Facebook ile benzer COVID-19 kısıtlamalarına uymayı planlıyor, yüz kaplamaları, düzenli temizlik gerektiriyor ve hasta aile üyeleri olan çalışanlardan evde kalmalarını istiyor. Bu yeniden açma planından önce Uber, ofis çalışanlarının Eylül 2021 ortasına kadar evden çalışmasına izin veriyordu.

Kaliforniya’nın içindeki ve dışındaki diğer teknoloji şirketleri daha çok karma bir yaklaşım benimsiyor (veya henüz planlarını açıklamadılar). Twitter büyük bir adım attı ve pandeminin başlangıcında süresiz olarak evden çalışmayı tüm çalışanlar için bir seçenek haline getirdi. Bir Twitter sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada, şirketin ofislerini ne zaman yeniden açacağına dair belirli bir tarihi yok, ancak “kademeli, ofis bazında ve yüzde 20’lik bir başlangıç ​​kapasitesi olacak” dedi.

Google ve Microsoft, Microsoft’un Redmond, Washington’daki merkezini 29 Mart’ta yeniden açmasıyla başlayarak ileriye dönük hibrit çalışma modellerini araştırıyor. Şirket ayrıca yarı zamanlı evden çalışmanın tüm ofis çalışanları için bir standart olmasını bekliyor. Google’ın planları daha az kesin ve şirket The Verge’den gelen yorum talebine hemen yanıt vermedi, ancak 2020’de çalışanların Eylül 2021’e kadar evden çalışabileceklerini ve çalışanların yalnızca çalışmasını gerektirdiğini keşfedeceğini söyledi. haftada üç gün yüz yüze.

Apple, yüz yüze çalışmaya geri dönme planlarını genişletme talebine yanıt vermedi, ancak şirketin bazı personele Mayıs 2020 gibi erken bir tarihte ofislerine dönme talimatı verdiği bildirildi.

İç mekanda başkalarıyla yakın çevrede çalışmanın hala riskleri vardır ve aşı olmak virüsün bulaşamayacağını garanti etmez. Ancak şirketler, pandemi sonrası gibi görünen “normal” çalışma koşullarına geri döndükçe, uzaktan çalışmanın yakın zamanda tamamen ortadan kalkmayacağı garantili görünüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook ve Microsoft, Normalleşme Sürecine Giriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır? Sosyal medya araçlarının kullanımı her geçen gün artmaktadır. Popüler sosyal …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör