PUBG Mobile Dünyada Toplam 1 Milyar Kez İndirildi

blank
PUBG Mobile, Hile Yüzünden 1,6 Milyondan Fazla Hesabı Engelledi

İçerik: PUBG Mobile Dünyada Toplam 1 Milyar Kez İndirildi

PUBG Mobile Dünyada Toplam 1 Milyar Kez İndirildi:

Çinli teknoloji devi Tencent Perşembe günü yaptığı açıklamada, cep telefonu aksiyon oyunu PUBG Mobile’ın Çin dışında biriken 1 milyar indirmeyi aşarak onu dünya çapında en başarılı oyunlardan biri haline getirdiğini söyledi.

Playerunknown’s Battlegrounds’un mobil versiyonu olan PUBG Mobile, bir grup oyuncunun sadece tek bir savaşçı hayatta kalana kadar birbirleriyle savaştığı, sözde battle royale tarzı oyun üç yıl önce piyasaya sürüldüğünden beri oldukça popüler.

Veri analitiği firması Sensor Tower’a göre, en son indirilen rakamlar, onu yalnızca Kiloo Games’in Subway Surfers ve King Digital Entertainment’ın Candy Crush Saga’sının arkasına koyacak.

Niko Partners’dan bir analist olan Daniel Ahmad “PUBG Mobile’ın 1 milyar indirmeye ulaşması, bu durumda aynı isimli PC IP’sine dayanan bir AAA Battle Royale oyunu olan çekirdek oyunların mobil alanda aynı ölçeği elde edebileceğini gösteriyor” dedi. . Gelir bakımından dünyanın en büyük video oyunları şirketi olan Tencent, Çin’de Peacekeeper Elite adlı başka bir battle royale unvanına sahip. Duyuru, Tencent’in dördüncü çeyrekte çevrimiçi oyun gelirinin Çin ve uluslararası pazarlarda video oyunları için ödeme yapan kullanıcılarda yaşanan artış nedeniyle yüzde 29 arttığını bildirmesiyle geldi.

Şirketin iki popüler oyunu Honor of Kings ve PUBG Mobile, aynı çeyrekte sırasıyla Çin’de ve uluslararası sıralamada üst sıralarda yer almaya devam etti.

Tencent, oyun gelirinin yarısını yurtdışından elde etmeyi hedeflediğini söyledi.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: PUBG Mobile Dünyada Toplam 1 Milyar Kez İndirildi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi: PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör