Volvo Fabrikası Enerjisini Biyoyakıt ve Rüzgardan Karşılayacak

blank
Volvo Fabrikası Enerjisini Biyoyakıt ve Rüzgardan Karşılayacak

İçerik: Volvo Fabrikası Enerjisini Biyoyakıt ve Rüzgardan Karşılayacak

Volvo Fabrikası Enerjisini Biyoyakıt ve Rüzgardan Karşılayacak: Volvo’nun Daqing, Çin’deki fabrikası tamamen temiz enerji ile çalışacak. Fabrika, yüzde 17 biyoyakıt ve yüzde 34 rüzgar enerjisi kullanarak yılda yaklaşık 83 bin ton karbondioksit salımının önüne geçmiş olacak.

Heilongjiang eyaletindeki tesis, geçen yıldan bu yana karbon nötr enerjiye sahip Chengdu’daki en büyük Sino-Volvo fabrikasının örneğini takip ediyor. Aslında, Geely’nin dünyadaki kardeş fabrikalarının tesislerinin yüzde 90’ına kadarı bu tür enerjiden güç alıyor.

Daqing’deki fabrikayı besleyen biyoyakıt tesisleri, elektrik enerjisi üretmek için yerel ve kalıcı olarak mevcut toprak ve orman ürünlerinin kalıntılarını kullanıyor. Buna ek olarak rüzgardan elde edilen yenilenebilir enerji de eklenir. Yetkililer, sürekliliğin kendileri için güvenlik kadar önemli olduğunu ve bunun iklim değişikliği hedeflerini belirlediğini vurguluyor.

Daqing’in yeşil enerji girişimine paralel olarak, ana tesis ayrıca Çin’deki tüm üretim süreçlerinde karbon emisyonlarını sınırlandıran bir yönde hareketler talep ediyor. Bu bağlamda Volvo, yerel tedarikçilerini de karbon nötr enerji kullanmaya çağırdı.

Öte yandan Volvo, 2025 yılına kadar tamamen karbon nötr üretimi hedefliyor. Bu nedenle dört yıl içinde ve toplam süreçler dikkate alınarak tüketiciye teslim edilen araçların karbon ayak izi 40’a göre 2018 oranında azalacak. 2040 yılına kadar tamamen karbon nötr bir işletme olmak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volvo Fabrikası Enerjisini Biyoyakıt ve Rüzgardan Karşılayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

2022 Honda Civic Sedan’ın Yeni Fotoğrafları Sızdırıldı

2022 Honda Civic Sedan’ın Yeni Fotoğrafları Sızdırıldı: İşte önümüzdeki 2022 Honda Civic’e bir başka güzel …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör