CD Projekt Red’den Cyberpunk 2077 İçin Kurtarma Planı Bekleniyor

blank
CD Projekt Red'den Cyberpunk 2077 İçin Kurtarma Planı Bekleniyor

İçerik: CD Projekt Red’den Cyberpunk 2077 İçin Kurtarma Planı Bekleniyor

CD Projekt Red’den Cyberpunk 2077 İçin Kurtarma Planı Bekleniyor:

2020’nin en çok beklenen ve alay edilen oyunlarından birinin arkasındaki Polonyalı stüdyo CD Projekt, Salı günü yatırımcıları stratejisini güncellediğinde yapacak çok şey anlatacak. Keanu Reeves’in yer aldığı fütüristik bir rol yapma oyunu olan Cyberpunk 2077, Aralık ayında hata raporları arasında sert eleştiriler için başlatıldı. Analistler, bu sorunları çözmek ve oyuncuların ve yatırımcıların güvenini yeniden kazanmaya başlamak için güvenilir bir plan sunması gerektiğini söylüyorlar.

Jefferies analisti Lyra Li, “CY77 geliştirme sürecinde neyin yanlış gittiğine ve stüdyonun bunun diğer oyunlarda tekrar olmasını nasıl engelleyeceğine dair mantıklı bir post-mortem bekliyoruz,” dedi.

Analistler, Aralık ayından bu yana piyasa değerinin yüzde 50’sini kaybeden şirketin, geliştirme aşamasındaki herhangi bir yeni oyunu işaretleme olasılığının düşük olduğunu ve bunun yerine Cyberpunk 2077’nin başarısız lansmanının neden olduğu hasarı onarmaya odaklanacağını söyledi.

Polonya Perakende Yatırımcılar Derneği genel müdürü Piotr Cieslak, “Şirketin hatalarından ders alabileceğini ve kısa vadeli bir krizi uzun vadeli başarıya dönüştürebileceğini kanıtlaması gerekiyor,” dedi.

CD Projekt’in hisseleri, sosyal medya platformu Reddit’te Cyberpunk için ücretsiz ve ücretli indirilebilir içerik (DLC) planları hakkındaki spekülasyonlar arasında Pazartesi günü yüzde 9 arttı.

CD Projekt, piyasa spekülasyonu hakkında yorum yapmayacağını söyledi.

Noble Securities analisti Maciej Kietlinski, üç ücretli DLC’nin piyasaya sürülmesinin doğruysa, şirketin Cyberpunk evreninin onarımı ve geliştirilmesi için bir fikri olduğu anlamına geleceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: CD Projekt Red’den Cyberpunk 2077 İçin Kurtarma Planı Bekleniyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör