Lexus’un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı

blank
Lexus'un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı

İçerik: Lexus’un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı

Lexus’un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı:

Lexus, elektrikli otomobiller konusunda o kadar hevesli olmadı – ilkini 2019’un sonlarında tanıttı ve o zaman bile mevcut bir arabanın yeniden tasarlanmış bir versiyonunu sınırlı bir kitleye satıyordu. Toyota’nın sahip olduğu marka, yine de elektrikli araçlara olan bağlılığını derinleştirmeye hazır. Sadece EV tasarımıyla rozetin nereye gideceğini gösteren bir LF-Z Elektrikli konsept otomobil tanıttı.

blank

Konsept, Lexus’un elektrikli araçlar için istediği “basit ve büyüleyici” görünüme dair bir ipucu veriyor, ancak en önemli özellikler şaşırtıcı olmayan bir şekilde içeride. Yeni bir dört tekerlekten çekiş teknolojisi olan Direct4, elektrik motorları üzerinde hem farklı durumlara uyum sağlayan hem de canlı performans sunan daha iyi kontrol vaat ediyor – Lexus, 0-62MPH’lik bir süreyi üç saniye olarak tahmin ediyor. Şirket ayrıca şasiyi güçlendirmek ve kabini sessiz tutmak için uzunlamasına yerleştirilmiş 90 kWh bataryadan sağlıklı (çarpıcı olmasa da) 373 mil menzil bekliyor.

Bu arada iç mekan, bir baş üstü ekranı, sürücü merkezli bir dokunmatik ekran sistemi (burada yolcu tarafı gösterilmez) ve gözlerinizi yoldan ayırmadan tercihlerinizi tanıyan bir AI ses asistanı ile dikkat dağıtmayan bir ortam etrafında inşa edilmiştir. . Bir çatı dokunmatik paneli, koltuklarından masaj yaptırmakla çok meşgul olmadıklarında arkadaki yolcularla konuşmanıza yardımcı olur. Ve evet, Tesla gibi, geleneksel bir direksiyon simidi yerine bir çatal var – performans sürüşü için harika değil, ancak Lexus’un iletmek istediği açıklık hissine katkıda bulunuyor.

Otomobil üreticisi, araç sahipliğinin azalmasının pratik bir gerçeklik olduğu bir güne de hazırlanıyor. İster yolculuğa çıkan bir arkadaşınız isterse bagajınıza paketler getiren bir kurye olsun, başkalarının arabanıza erişmesine izin veren dijital bir anahtar kullanırsınız.

En azından büyük değişiklikler olmadan, LF-Z Elektrikli erişim üretimini görmeyi beklemeyin. Bu, şirketin ürettiği her modelin bir EV veya hibrit versiyona sahip olacağı zaman, Lexus’un 2025 yılına kadar gerçekleştirmek istediği bir dizi teknolojiyi temsil ediyor. Halihazırda birden fazla EV’ye sahip olan ve yanmalı motorları ne zaman düşüreceklerini zaten bilen rakipler kadar agresif değil, ancak bu hala nispeten hızlı bir geçiş – Lexus yaklaşık dört yıl içinde sektöre yetişmiş olacak.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lexus’un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Elektrikli Mercedes-Benz EQS, Devasa Bir Hyperscreen’e Sahip

Elektrikli Mercedes-Benz EQS, Devasa Bir Hyperscreen’e Sahip: İşte tüm ihtişamıyla Mercedes-Benz EQS’nin devasa Hyperscreen’i. Bu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör