Mercedes EQS’in İçi Lüks Ve Yüksek Teknolojinin Bir Karışımı

blank
Mercedes EQS'in İçi Lüks Ve Yüksek Teknolojinin Bir Karışımı

İçerik: Mercedes EQS’in İçi Lüks Ve Yüksek Teknolojinin Bir Karışımı

Mercedes EQS’in İçi Lüks Ve Yüksek Teknolojinin Bir Karışımı:

Mercedes-Benz’in 2022 EQS lüks EV sedanını 15 Nisan’da tanıtmasını beklerken, otomobil üreticisi bize iç mekana ilk ayrıntılı görünümü verdi. Yakın zamanda öğrendiğimiz gibi, EQS, Alman otomobil üreticisinden bekleyeceğiniz türden lüks iç dokunuşların yanı sıra, gösterge paneli çapında bir bilgi-eğlence ekranına (Hyperscreen olarak adlandırılır) veya daha minimalist bir alternatife sahip olacak.

Hyperscreen ile, tümü büyük bir cam levhanın altında kontrol paneli, gösterge paneli, orta bilgi-eğlence sistemi ve yolcu ekranına sahip olursunuz. Daha önce gördüğümüz gibi, yansıma önleyici bir Gorilla Glass OLED panel kullanıyor ve gece dikkat dağıtıcı unsurları azaltmak için parlaklığı otomatik olarak ayarlıyor. Yolcu ve merkez konsolları dokunsal geri bildirim sunar ve sekiz çekirdekli bir CPU ve 24 GB RAM ile aynı zamanda oldukça duyarlı olmalıdır. Mercedes, kabin için biri normal gün ışığı görünümünde, diğeri gece olmak üzere iki farklı görünüm sergiledi. İkincisi, kabin ekranlarından ve RGB aydınlatmasından gelen fütüristik, uzay gemisi benzeri mavi bir parıltıya sahiptir.

Bunların hepsi biraz fazlaysa, Mercedes ayrıca sürücü gösterge ekranı ve hareketli bir bilgi-eğlence sistemi (altta) bulunan tonda, minimalist bir kabin sunuyor. Daha sonra ön panelin yolcu tarafını ahşap, metal veya diğer malzemelerle kaplamayı seçebilirsiniz.

blank

Diğer benzersiz iç özellikler arasında, kabine giren dış havayı filtreleyen yüksek verimli özel hava (HEPA) filtresi bulunur. Ayrıca Air-Balance paketinin bir parçası olarak, No.6 Mood Linen adlı bir koku da dahil olmak üzere aktif bir koku verme özelliğine sahiptir. Ayrıca, “Orman Kayranı”, “Denizin Sesleri” ve “Yaz Yağmuru” dahil olmak üzere, araca girdiğinizde çalınacak bir ses manzarası da seçebilirsiniz. İç mekanda ayrıca nubuk deri ve doğal ahşap gibi lüks malzemeler yer alıyor.

Mercedes-Benz, tüm bu süslü özellikler ve şartlarla tipik lüks pazarlama başucu kitabını takip ediyor, bu nedenle premium fiyatlandırmayı da görmeyi bekleyebilirsiniz. Otomobil üreticisi henüz EQS’nin dışına herhangi bir gizlenmemiş bakış göstermedi, ancak 15 Nisan’da tamamen ortaya çıkacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mercedes EQS’in İçi Lüks Ve Yüksek Teknolojinin Bir Karışımı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör