Snap, Selfie Drone Projesi Üzerinde Çalışıyor

blank
Snap, Selfie Drone Projesi Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Snap, Selfie Drone Projesi Üzerinde Çalışıyor

Snap, Selfie Drone Projesi Üzerinde Çalışıyor:

Yıllar içinde Spectacles akıllı gözlüklerinin birkaç versiyonunu piyasaya süren Snap, donanıma yabancı değil. Bir sonraki adım, artırılmış gerçeklik efektlerini destekleyen yerleşik ekranlara sahip bir çift olabilir.

The Information’a göre, yeni nesil Spectacles, Snapchat lenslerini (veya AR efektlerini) bir akıllı telefonun kamerasını kullanmaya gerek kalmadan çevreleyen ortama katmanlayabilecek. En azından şimdilik, bu akıllı gözlüklerin günlük kullanıcılar için tasarlanmadığı bildiriliyor. Snapchat’in en popüler lenslerinin çoğunu yapan geliştiricilere ve yaratıcılara yönelik oldukları söyleniyor. Görünüşe göre Snap, bu kişilerin gözlükler için gelecekte daha geniş bir şekilde yayınlayabileceği yeni lens tarzı deneyimler yaratacağını umuyor. Rapora göre şirket, AR Gözlüklerini Mayıs ayında geliştirici konferansında duyuracak.

Snap’in kurucu ortakları AR’yi gözlüklere getirme konusunda konuştular, bu yüzden bu hareket büyük bir sürpriz değil. Yine de, şirket Mayıs ayında Spectacles’ın bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanırsa, bu Snap’e Facebook, Apple ve hatta Pokémon Go geliştiricisi Niantic gibi AR giyilebilir cihazlar üzerinde çalışan diğer önemli teknoloji şirketlerine destek verebilir.

Bu arada, Snap’in bir selfie drone inşa etmek için uzun süredir devam eden planlarını yeniden canlandırdığı bildirildi. Şirketin, katlanır kameralı drone yapan bir şirket olan Zero Zero Robotics’e 20 milyon dolar yatırım yaptığı söyleniyor. Snap’in 2017’de startup’ı satın almak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi. Şu anda Snap donanım mühendisleri, The Information’a göre bir drone şirketinin yardımıyla kendi makinelerinde uzaklaşıyorlar. Snap’in dronu satmaya başlayıp başlamayacağı veya ne zaman başlayacağı belli değil.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Snap, Selfie Drone Projesi Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor

Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor: Twitter ve (görünüşte) Facebook gibi, Spotify da geçen yıl Clubhouse …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör