Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor

blank
Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor

İçerik: Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor

Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor:

Twitter ve (görünüşte) Facebook gibi, Spotify da geçen yıl Clubhouse tarafından popüler hale getirilen sesli sohbet alanına giriyor. Şirket, içerik oluşturucuların ve kullanıcıların istediği “canlı ses deneyimi” planlarını duyurdu.

Clubhouse rakibini güçlendirmek için Spotify, Locker Room adlı spor hayranları için canlı bir ses uygulamasının yapımcısı olan Betty Labs’ı satın aldı. Şirket, satın almaya ne kadar harcadığını söylemedi. Spotify, önümüzdeki aylarda iOS ve Android’de tekrar kullanıma sunmadan önce, Soyunma Odası’nı yeniden markalandırmak ve yenilemek için App Store’dan geçici olarak kaldıracak.

Spotify, Soyunma Odasını müzik, spor ve kültürle ilgili konuşmalara odaklanarak “daha geniş bir içerik oluşturucu ve hayran yelpazesi için gelişmiş bir canlı ses deneyimine” dönüştüreceğini söylüyor. Şirket, “Profesyonel sporculara, yazarlara, müzisyenlere, şarkı yazarlarına, podcast’lere ve diğer küresel seslere gerçek zamanlı tartışmalara, münazaralara, bana her şeyi sorma oturumlarına ve daha fazlasına ev sahipliği yapma fırsatları vereceğiz,” diyor. Herkes odaları barındırabilecek ve Soyunma Odası (veya Spotify’ın adını ne olursa olsun) ana Spotify uygulamasından ayrı kalacaktır.

Spotify’ın araştırma ve geliştirme şefi Gustav Söderström’ün The Verge’e verdiği demeçte, şirket ücretli sohbet odaları barındırma seçeneği gibi para kazanma özelliklerini test edecek. Ayrıca, birçok Clubhouse ve Twitter Spaces kullanıcısının zaten manuel olarak yaptığı bir şey olan, Spotify’ın konuşmaları podcast’lere kolayca dönüştürmenin bir yolunu ekleme olasılığı da var.

Hareket birçok yönden çok mantıklı. Spotify, uzun zamandır kendisini sesle ilgili her şey için başvurulacak bir hizmet haline getirmeye çalışıyor. Örneğin, son birkaç yılda podcast’lere büyük yatırım yaptı ve podcast oluşturma araçlarına sahip. Spotify ayrıca, arkadaşlarınızın ne dinlediğini görme seçeneğinin yanı sıra paylaşılan sıralar ve çalma listeleri gibi bazı sosyal özelliklere de sahiptir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Spotify Kendi Clubhouse Sürümünü Hazırlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak: Google Meet, kullanıcıların ek bir ekran üzerinden uzak üyeler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör