Virgin Galactic, Yeni Nesil Uzay Gemisini Tanıttı

blank
Virgin Galactic, Yeni Nesil Uzay Gemisini Tanıttı

İçerik: Virgin Galactic, Yeni Nesil Uzay Gemisini Tanıttı

Virgin Galactic, Yeni Nesil Uzay Gemisini Tanıttı: Virgin Galactic, bu yılın ilerleyen günlerinde yer testleri ve “süzülme uçuşları” başlatacak olan ilk SpaceShip III’ü kısaca açıklamak için YouTube’a gitti. Star Wars: The Phantom Menace Naboo yıldız gemisinin harika bir şekilde göründüğünü aktaran göz alıcı bir gemi. İster uzayın siyahlığı ister Dünya atmosferinin maviliği olsun, çevresini yansıtması amaçlanan ayna benzeri bir malzemeyle tamamlandı. Her şey estetikle ilgili değil: aynı zamanda termal koruma da sunuyor.

Virgin Galactic’in üçüncü nesil SpaceShip’i, aşamalı iyileştirmeleri daha kolay ve daha az maliyetli hale getirmeyi amaçlayan modüler bir tasarıma sahiptir. Şirkete göre, Imagine: “gelecekteki araçların tasarımı ve üretimi için temel atacak”. Bu ilk gemide başlayan uçuş testleri ile, şirket zaten VSS Inspire üzerinde çalışıyor. Virgin Galactic, uzay limanı başına yılda 400 uçuş gerçekleştirmeyi hedefliyor ve bunu başarmak için birden fazla gemiye ihtiyacı olacak.

Daha yakın bir gelecekte Virgin Galactic, bir SpaceShipTwo modeli olan VSS Unity için bir sonraki test uçuşuna odaklanıyor. Testler Mayıs 2021 için planlanıyor, ancak şirketin Aralık 2020 testi başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra daha fazla teknik kontrol için birkaç kez geri alındı. SpaceShipTwo o kadar parlak olmayabilir, ancak yine de çok pahalı bir prototip aracıdır. Ve ilk uzay turizmi gezilerinizi bekliyorsanız, daha sonra olmasa bile muhtemelen 2022’de olma olasılığı yüksektir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Virgin Galactic, Yeni Nesil Uzay Gemisini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

İnsanların Ay’ı ve Mars’ı Kolonileştirmesi İçin Neler Gerekiyor

İnsanların Ay’ı ve Mars’ı Kolonileştirmesi İçin Neler Gerekiyor: NASA’nın Artemis programı, 2024’ün sonlarında kalktığında ABD …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör