Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girdiğini Doğruladı

blank
Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girdiğini Doğruladı

İçerik: Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girdiğini Doğruladı

Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girdiğini Doğruladı:

Xiaomi, önümüzdeki 10 yıl içinde 10 milyar RMB (1.5 milyar $) ve 10 milyar $ ‘lık ilk yatırımla elektrikli otomobil işine başlayacağına dair daha önceki bir raporu doğruladı. Bir yatırımcı dosyasında, “Şirket, [a] akıllı elektrikli araç işini yürütmek için tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş kuracak,” diye yazdı. Arabayı nerede satmayı planladığını henüz söylemedi.

Xiaomi’ye ek olarak, Huawei ve Baidu gibi diğer Çinli teknoloji şirketlerinin de akıllı EV’ler geliştirdiği söyleniyor. Yerli şirketler Nio ve Xpeng’in yanı sıra Tesla gibi yerleşik yabancı merkezli üreticiler tarafından yönetilen Çin pazarı zaten oldukça kalabalık. Canalys’in yakın tarihli bir raporuna göre, Çin’deki elektrikli araç satışlarının bu yıl yüzde 50 veya daha fazla artması bekleniyor.

Bloomberg, şirketin bu fikri keşfetmeye ancak birkaç ay önce başladığını ve kararı son haftalarda verdiğini bildirdi. Akıllı telefonlarda olduğu gibi, Xiaomi’nin üreticilerle sözleşme yapmak için EV üretimini dış kaynak olarak kullanacağı, ancak herhangi bir geleneksel otomobil üreticisine dokunmayacağı bildirildi.

Huawei’nin ABD yaptırımları nedeniyle parça tedarik etmekte zorlanmasıyla Xiaomi, Çin’de en hızlı büyüyen akıllı telefon markası haline geldi. Şirket kısa süre önce dev bir kamera sensörü ve arka selfie ekranına sahip Mi 11 Ultra akıllı telefonunu tanıttı ve bugün daha fazla mobil cihaz piyasaya sürmesi bekleniyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Elektrikli Araba Sektörüne Girdiğini Doğruladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Suzuki Akıllı Hibrit SUV Ailesi Türkiye’de

Suzuki Akıllı Hibrit SUV Ailesi Türkiye’de: Doğan Trend Suzuki çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Holding, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör