YouTube, Bazı Kullanıcıların Dislike Sayılarını Gizleyecek

blank
YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Daha Hızlı Engelleyebiliyor

İçerik: YouTube, Bazı Kullanıcıların Dislike Sayılarını Gizleyecek

YouTube, Bazı Kullanıcıların Dislike Sayılarını Gizleyecek:Önümüzdeki birkaç hafta içinde YouTube, bir videonun ne kadar beğenmediğini herkese açık olarak göstermeyecek birkaç yeni arayüz tasarımını test etmeyi planlıyor. Şirketin gösterdiği tasarımda beğenme düğmesi hala insanların dokunması için oradadır, ancak gerçek zamanlı olarak güncellenen bir sayısı yoktur. YouTube’a göre, içerik oluşturucular bu bilgileri YouTube Studio aracılığıyla görmeye devam edecekler.

YouTube resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”İçerik oluşturucuların refah ve hedeflenen beğenmeme kampanyaları hakkındaki geri bildirimlerine yanıt olarak, genel beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarımı test ediyoruz. Bu küçük deneyin parçasıysanız, önümüzdeki haftalarda bu tasarımlardan birini görebilirsiniz (aşağıdaki örnek!).” dedi.

Şirket, testin içerik oluşturuculardan “iyi olma ve hoşlanmama kampanyaları” hakkındaki geri bildirimlerini takip ettiğini söylüyor, ancak insanların yine de geri bildirim paylaşmak ve önerilerini şekillendirmek için beğenme düğmesini kullanabileceklerini belirtiyor.

Beğenme düğmesiyle ne yapılacağı, YouTube’un en az 2018’den beri düşündüğü bir konudur. Bu, yıllık Geri Sarma özelliğinin platformda en çok beğenilmeyen video olduğu yıl oldu. Bir yıl sonra şirket, bir grup insanın videoyu bombalamasını önlemek için varsayılan olarak derecelendirme sayılarını kapatma ve düğmeyi tamamen kaldırma gibi şeyleri deneme fikrini ortaya attı. Bu son deneyin henüz beğenmeme düğmesinin sonunu getirdiğini söyleyemeyiz, ancak YouTube açıkça sorunun nasıl çözüleceğini düşünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Bazı Kullanıcıların Dislike Sayılarını Gizleyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Alanı Sona Eriyor. Ek depolama alanı için herhangi bir ödeme yapmanıza …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör