Aurora, Volvo’nun Otonom Kamyonlar Geliştirmesine Yardımcı Oluyor

blank
Aurora, Volvo'nun Otonom Kamyonlar Geliştirmesine Yardımcı Oluyor

İçerik: Aurora, Volvo’nun Otonom Kamyonlar Geliştirmesine Yardımcı Oluyor

Aurora, Volvo’nun Otonom Kamyonlar Geliştirmesine Yardımcı Oluyor: Otonom araç girişimi Aurora, robot eksenli bir filo geliştirmek için Toyota ile ortaklık kurduğunu daha geçen ay söylemişti. Şirket şimdi Volvo ile Kuzey Amerika’da kargo taşıyacak (The Verge aracılığıyla) tamamen otonom yarı kamyonlar inşa etmek için yeni bir anlaşma yaptığını duyurdu.

İki şirket, Antepfıstığı (yukarıda) lakaplı bir prototip kamyon inşa etmek için bir araya geldiklerinde 2018’den beri potansiyel bir ortaklığı araştırdıklarını söylüyor. Aurora, o sırada Sürücü teknolojisinin bir otoyolda yarı yarıya büyük ve ağır bir aracı güvenli bir şekilde kontrol etmek için yeterince gelişmiş olmadığını kabul ediyor. Ancak Aurora’nın 2019’da satın aldığı yeni sensör teknolojileriyle, iki şirket, büyük Kuzey Amerika şehirleri arasında merkezden merkeze yoğun rotalarda seyahat edecek Seviye 4 otonom kamyonlardan oluşan bir filo oluşturmaya artık hazır olduklarına inanıyor. Araçların yapımına yardımcı olmanın yanı sıra Aurora, bu kamyonları mümkün olan en verimli şekilde yönlendirmek için bulutu kullanarak lojistik ve operasyon desteği sağlayacak.

Şirket, “Bu kamyonlar, Volvo’nun en iyi teknolojisini, 300 metrenin çok ötesindeki nesneleri tespit etme ve izleme becerisine sahip Aurora Sürücüsü ile zorlayıcı ve ölçeklenebilir bir lojistik platformda birleştirecek” dedi.

Aurora, otonom araç alanındaki en önemli oyunculardan biri haline geliyor. Yılın başında şirket, Uber’in sürücüsüz birimini yutarak büyük bir sıçrama yaptı ve araç çağıran devden 400 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yakın gelecekte Volvo ile ortaklığı hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını söylüyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Aurora, Volvo’nun Otonom Kamyonlar Geliştirmesine Yardımcı Oluyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus’un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı

Lexus’un Yeni LF-Z Elektrikli Konsepti Açıklandı: Lexus, elektrikli otomobiller konusunda o kadar hevesli olmadı – …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör