HÜRJET Savaş Uçağının Uçak Gemisi Versiyonu Gelebilir

blank
HÜRJET Savaş Uçağının Uçak Gemisi Versiyonu Gelebilir

İçerik: HÜRJET Savaş Uçağının Uçak Gemisi Versiyonu Gelebilir

HÜRJET Savaş Uçağının Uçak Gemisi Versiyonu Gelebilir:

Yıldız Teknik Üniversitesi Savunma Zirvesi’ne katılan TUSAŞ sistem mühendisi Yasin Kaygusuz, kısa pist uçak gemilerinden kalkış ve iniş yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Zirvede sistem mühendisliği ve TUSAŞ ile ilgili sunum yapan Yasin Kaygusuz, “TCG Anadolu’dan iniş ve kalkış yapılıyor mu? Kısa pist uçak gemileri için çalıştıklarını belirterek,

“TCG Anadolu suya gitti. TCG Anadolu artık modifiye edilecek bir gemi değil ama diğer gemiler arkadan geliyor. TCG Trakya geliyor ve Rektörümüz ve Prof.Dr.İsmail Demir, gelecekte başka gemilerin de olacağının sinyallerini verdi. Kısa pist uçak gemilerinden insek de inmesek de bunun üzerinde çalıştık. HÜRJET’in bir eğitim uçağı ve silahlı varyantları var, rol almaya çalıştığımızı görüyoruz ancak Türkiye Cumhuriyeti hürjet uçak gemisinin ihtiyaç duyduğu hallerde duyulan versiyon olabilir. Önce ihtiyaç tanımlanmalıdır. Öncelikle devletimiz buna ihtiyacımız olduğunu söylemeli. “açıklamalarda bulundu.

TUSAŞ Sistem Mühendisliği Müdürü Yasin Kaygusuz, HÜRJET’in CDR, Kritik Tasarım İnceleme aşamasını geçtiğini ve oluşturulmaya başladığını açıkladı. Jet eğitmeni HÜRJET’in HÜRJET-C’nin “hafif saldırı” versiyonu olacağını belirten Kaygusuz, HÜRJET projesi kapsamında ilk metal kesme işlemi ve kod yazımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Ocak 2021’de TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, 2021 yılında HÜRJET’te gövde motoru takılarak görülebileceğini söyledi. HÜRJET’in ilk uçuşunun, prototip üretimi ve yer testlerinin tamamlanmasının ardından 2022 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

“HÜRJET savaş uçağı LHD TCG, ANADOLU’ya konuşlandırılabilir”
Savunma Sanayii Başkanı Prof.Dr.İsmail Demir, F-35B’ye alternatif savaş uçaklarının “uçak gemisine” konuşlandırılmasına yönelik bahislere HÜRJET projesinin “yeni boyutu” ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

SSB İsmail Demir, TCG ANATOLIAN LHD’nin envantere girmesiyle birlikte SİHA’nın dünyada ilk olacak bir yaklaşımla konuşlandırılacağını belirterek, HÜRJET’in de bu kapsamda ele alındığını duyurdu. Demir konuşmasında “İHA’larla başlayalım dedik. HÜRJETİ TUSAŞ ile görüştük. ‘Gemiye inip çıkabilecek bir şey yapılabilir mi’ konusu üzerinde çalışıyor. “açıklamalarda bulunmuştu.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: HÜRJET Savaş Uçağının Uçak Gemisi Versiyonu Gelebilir

Hakkında admin

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TSK, 2022’de 10. A400M Nakliye Uçağını Teslim Alacak

TSK, 2022’de 10. A400M Nakliye Uçağını Teslim Alacak. İTÜ Savunma Teknolojileri Kulübü’nün (SAVTEK) yürüttüğü “SAVUNMA …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör