iPhone’unuzu Yeniden Düzenlemenin Ve Yenilemenin 5 Yolu

blank
iPhone'unuzu Yeniden Düzenlemenin Ve Yenilemenin 5 Yolu

İçerik: iPhone’unuzu Yeniden Düzenlemenin Ve Yenilemenin 5 Yolu

iPhone’unuzu Yeniden Düzenlemenin Ve Yenilemenin 5 Yolu:

Bahar temizliği, örümcek ağlarını evinizin dışından temizlemek veya garajı düzenlemekle sınırlı değildir. En sevdiğiniz cihazlara sevgi göstererek biraz zaman geçirmek için yılın bu zamanını bir hatırlatma olarak kullanın. Sadece birkaç ince ayar ile iPhone veya iPad’inizi yeniden yepyeni hissettirebilirsiniz.

Cihazınızın dışını temizlemekten bahsetmiyorum, bunun yerine, depolama alanınız olduğundan ve cihazınızın olabildiğince sorunsuz çalıştığından emin olmak için yazılıma biraz ayarlama yapmaktan bahsediyorum. Uygulama simgelerini taşımak veya duvar kağıdınızı değiştirmek gibi ince ince ayarların telefonunuzu veya tabletinizi yepyeni hissettiren etkisinden bahsetmiyorum bile.

Yeni bir başlangıç için ana ekranınızın uygulama düzenini sıfırlayın
Kişisel olarak, Ana Ekran düzenimden sıkıldığımı ve bir şeyleri biraz değiştirmek için sürekli kendimi bir uygulamayı, klasörü veya widget’ı hareket ettirirken bulduğumu biliyorum. Ancak her şeye yeniden başlamak istediğim zamanlar oluyor, bu yüzden ana ekran düzenimi sıfırlıyorum.

Bu ayarı Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ana Ekran Düzenini Sıfırla seçeneğine giderek bulabilirsiniz. Bu seçeneği kullandığınızda, yerleşik uygulamalar varsayılan konumlarına geri dönecek ve telefonunuzu yeniden düzenleme veya düzenleme şansınız olacak.

Bunu yapmanın bana hiç kullanmadığım eski uygulamaları hatırlattığını fark ettim, daha sonra bunları bir süre önce oluşturduğum bir klasörde gizli bırakmak yerine silebilirim, artık kullanmadığım uygulamaları gizleyebilirim. Bu beni bir sonraki ipucuma getiriyor: Kullanılmayan uygulamaları silin.

Tek kullanımlık uygulamalardan kurtulun
Eski uygulamalar yalnızca cihazlarımızda değerli depolama alanı kaplamakla kalmaz, aynı zamanda ana ekranınızı da karıştırır ve uygulamayı ilk kurduğunuzdaki gizlilik seçimlerinize bağlı olarak potansiyel olarak konumunuzu kontrol edebilir veya kişilerinizi veya takvimlerinizi izleyebilir. Artık kullanmadığınız bir uygulamanın yer kaplamasına veya verilerinize erişmesine izin vermek yerine, artık kullanmadığınız tüm uygulamaları silmek için birkaç dakikanızı ayırın.

İOS 14’ün piyasaya sürülmesiyle Apple, iPhone’daki uygulamaları silme şeklinizi değiştirdi. Ancak varsayılan yöntemi kullanmak yerine, size başka bir yöntem daha göstereceğim. Ayarlar uygulamasını açın, ardından Genel> iPhone / iPad Saklama Alanı’na gidin ve listenin yüklenmesini bekleyin.

Telefonunuzda veya tabletinizde yüklü olan uygulamaların listesini kaydırın. Kurtulmak istediğiniz birini bulduğunuzda, ona dokunun, ardından Uygulamayı Sil’i seçin.

Çok sayıda uygulamayı kaldırdığımda, bu yöntemi kullanmayı tercih ederim çünkü klasörden klasöre gitmek yerine bir listede yüklü olan her şeyi görmek kolaydır – bu, yalnızca Uygulama Kitaplığı’nın eklenmesiyle daha karmaşık hale gelen bir şeydir. iOS 14.

Her gün yeni bir duvar kağıdı seçin

Ana Ekranınız gereksiz uygulamalardan arındıktan ve yeniden düzenlendikten sonra, her gün yeni görünmesini sağlamanın başka bir kolay yolu burada. Apple’ın Kısayol uygulamaları, her türlü kullanım durumu için güçlü bir araçtır, ancak günlük olarak kullandığım bir şey, iPhone ve iPad’in duvar kağıdı olarak Unsplash’tan rastgele bir görüntü ayarlamaktır.

Bu bağlantıyı telefonunuzda veya tabletinizde açın, ardından Kısayolu ekleyin. Eklendikten sonra, Kısayollar uygulamasında alttaki otomasyon sekmesi aracılığıyla kişisel bir otomasyon oluşturmanız gerekir. Çalıştırmasını istediğiniz bir gün ve saati seçin, ardından Kısayolu Çalıştır’ı seçin ve Duvar Kağıdı Açma kısayolunu seçin.

İleriye dönük olarak, kısayol belirlediğiniz saatte çalışacak (benim her sabah sabah 6’da koşuyorum) ve duvar kağıdınız her gün yeni ve taze olacak.

Mevcut aboneliklerinizi önceliklendirin
Giderek daha fazla uygulama abonelik modeline geçiyor ve neye kaydolduğunuzu unutmak çok kolay. Ayarlar uygulamasını açarak App Store aboneliklerinize hızlıca göz atın. Ekranın üst kısmındaki iCloud adınıza ve ardından Abonelikler’e dokunun.

Apple Kimliğinizin kaydolduğu her şeyin bir listesi, maliyet ve yenileme tarihiyle birlikte birkaç saniye sonra görünecektir. İptal etmek istediğiniz herhangi bir şeye dokunun, bu da yenileme tarihinize kadar uygulamayı veya hizmeti kullanmanıza izin vermelidir.

Gerçekten temiz bir kurulum mu yapmak istiyorsunuz ?
Cihaz ayarlarınızı sıfırlamak, telefonunuzda depolanan herhangi bir uygulamayı veya hesabı tablete silmeden size temiz bir sayfa sunacaktır. Aslında, bu uç bir seçenektir ve fazladan düşünmeyi gerektirir. Ancak, bir ayarı etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak ve her şeyi unutmak çok kolaydır, bu arada siz büyüdükçe cihazınızın nasıl çalıştığından rahatsız olursunuz. Cihazınızın tüm ayarlarını sıfırlayarak baştan başlayabilirsiniz.

Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğine gidin. Parolanızı girmeniz ve kararınızı onaylamanız gerekir.

Unutmayın, Tüm İçeriği ve Ayarları Silmemek yerine Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunmanız gerekir. Bu seçenek, iPhone veya iPad’inizi fabrika ayarlarına sıfırlar, cihazınızdaki tüm uygulamaları, belgeleri ve hesapları kaldırır ve gerçekten baştan başlamanız gerekir.

İPhone veya iPad’inize bahar temizliği uyguladıktan sonra, iOS 14’ün en kullanışlı özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için birkaç dakikanızı ayırın. Ayrıca bilmek isteyeceğiniz bazı gizli özellikler de bulduk. Elbette telefonunuzun veya tabletinizin dışını da temizlemelisiniz.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: iPhone’unuzu Yeniden Düzenlemenin Ve Yenilemenin 5 Yolu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Mi 11 Ultra, DxOMark’ta En İyi Kameralı Telefon Seçildi

Mi 11 Ultra, DxOMark’ta En İyi Kameralı Telefon Seçildi: Xiaomi’nin Pazartesi günü piyasaya sürdüğü en …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör