Mi Mix Fold, Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Telefonu Olarak Piyasada

blank
Mi Mix Fold, Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Telefonu Olarak Piyasada

İçerik: Mi Mix Fold, Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Telefonu Olarak Piyasada

Mi Mix Fold, Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Telefonu Olarak Piyasada:Mi Mix Fold, Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefonu olarak piyasaya çıktı. Yeni telefon, Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Huawei Mate X2 ile doğrudan rekabet ediyor. Yeni akıllı telefon, geçmişte orijinal Mi MIX ve Mi Mix Alpha gibi konsept cihazları getiren Mi Mix serisinin bir parçası. Bununla birlikte, şirketin yenilikçi çabalarını sergilemeyi amaçlayan konseptlerin aksine, Mi Mix Fold, satın alınabilecek ve geleneksel bir katlama tasarımı taşıyan ticari bir cihaz olarak tasarlandı. Mi Mix Fold ayrıca Xiaomi’nin tescilli Surge C1 görüntü sinyali işlemcisi (ISP) ve Liquid Lens teknolojisine sahip ilk telefonu.

Mi Mix Fold özellikleri
Ocak 2019’da Xiaomi Başkanı Lin Bin, şirketin “çift katlanan bir akıllı telefon” üzerinde çalıştığını doğruladı. Mi Mix Fold, Xiaomi’nin o zamanlar sergilediği ilk prototiplerin bir sonucudur. Şirket, Mi Mix Fold’un güvenilirlik testinde 200.000 viraj ve aşırı güvenilirlik testinde bir milyona kadar bükülme geçirdiğini iddia ediyor.

Xiaomi, Mi Mix Fold’da Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Huawei Mate X2’ye benzer şekilde içe doğru katlanmayı sağlayan U şeklinde bir menteşe tasarımı kullandı. 900 nit en yüksek parlaklığa ve 4: 3 en boy oranına sahip 8,01 inç WQHD + esnek OLED ekran vardır. Kapak tarafında, telefon 840×2,520 piksel çözünürlüğe, 27: 9 en boy oranına ve 700 nit tepe parlaklığına sahip 6,5 inç AMOLED ekran sunuyor. Mi Mix Fold’un iç ekranı geleneksel 60Hz yenileme hızına sahipken, dış ekran 90Hz yenileme hızına sahip.

Mi Mix Fold’un esnek ekranı ayrıca Dolby Vision ve HDR10 + standartları için destek içerir. Ayrıca DCI-P3 renk gamına ve 4.300.000: 1 renk kontrast oranına sahiptir. Harici ekran ayrıca HDR10 + desteği içerir ve resimlerin ve videoların çözünürlüğünü ikiye katlayarak 1440p’ye çıkarabilir.

Kaputun altında, Mi Mix Fold, 16GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 512GB’a kadar UFS 3.1 depolama ile birlikte sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 888 SoC’ye sahip. Akıllı telefon ayrıca diğer ısı yayma yöntemlerinin yanı sıra VC sıvı soğutma, termal jel ve çok katmanlı grafit tabakalara sahip kelebek tipi bir soğutma sistemi içerir.

blank

Mi Mix Fold, son birkaç yıldır geliştirilmekte olduğu iddia edilen Surge C1 ISP’yi getiriyor. Tescilli işlemci, çok fazla kaynak tüketmeden yüksek performans sunabilir. Ayrıca, rekabette daha doğru otomatik odaklama, otomatik pozlama ve otomatik beyaz dengesi sağlamak için gelişmiş bir 3A algoritması ve düşük ışıkta odak yetenekleri getirdiği de öne sürülüyor. Xiaomi, Surge C1 çipinin araştırma ve geliştirme aşamalarında 140 milyon CNY (kabaca Rs. 157 crore) harcadığını iddia ediyor.

Mi Mix Fold, Surge C1’e ek olarak, insan gözü biyonik prensibini kullanan ve filme sarılı şeffaf bir sıvı ile lens benzeri bir yapı oluşturan bir Sıvı Lens teknolojisine sahiptir. Ayrıca, küresel yüzeyin eğriliğinin yarıçapını 3x’e kadar optik yakınlaştırma, 30x’e kadar telefoto ve üç santimetrelik minimum odak mesafesi sağlayacak şekilde değiştiren yüksek hassasiyetli bir motor vardır.

“Bir lens neredeyse iki lensin işlevlerini kapsar. Şirket, Sıvı Lens teknolojisini tanımlarken bir blog gönderisinde, mikro ayrıntıları yakından çekebilir ve muhteşem nehirlere ve dağlara uzaktan bakabilirsiniz ”dedi.

Mi Mix Fold ayrıca 108 megapiksel birincil Samsung HM2 sensörü, Liquid Lens teknolojisine sahip 8 megapiksel ikincil sensör ve f / 2,4 ultra geniş açılı lense sahip 13 megapiksel sensör içeren üçlü bir arka kamera kurulumuna sahiptir. . Önde ayrıca 20 megapiksellik bir selfie kamera sensörü var.

Xiaomi, Mi Mix Fold’da 67W hızlı şarjı destekleyen çift hücreli 5.020mAh pil sağladı. Telefonu 37 dakikada tamamen şarj edecek şekilde derecelendirilmiştir. Mi Mix Fold ayrıca Harman Kardon tarafından ayarlanan ve Xiaomi’nin kendi dört hoparlör algoritması tarafından desteklenen dört hoparlör içerir. Bunun 3D uzamsal ses alanı oynatımı getirdiği iddia ediliyor.

Mi Mix Fold, arkasında seramik dokulu bir Corning Gorilla Glass koruması ile birlikte gelir. Standart modelle aynı donanıma sahip, ancak altın renkli orta çerçeve ve ses düğmelerine ve ayrıca özel lazer kazıma ile siyah seramik arka yüze sahip Mi Mix Fold Ceramic Special Edition da vardır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Mi Mix Fold, Xiaomi’nin İlk Katlanabilir Telefonu Olarak Piyasada

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör