Casio, Wear OS ile İlk G-Shock Akıllı Saatini Tanıttı

blank
Casio, Wear OS ile İlk G-Shock Akıllı Saatini Tanıttı

İçerik: Casio, Wear OS ile İlk G-Shock Akıllı Saatini Tanıttı

Casio, Wear OS ile İlk G-Shock Akıllı Saatini Tanıttı:

Olası bir Apple Watch hakkında söylentiler dolaştığı gibi, Casio da Google’ın Wear OS platformunu kullanarak ilk G-Shock sağlam akıllı saatini tanıttı. Casio’nun sağlam G-Squad Pro serisinin bir parçası olan GSW-H1000, bir dizi spor özelliğine sahiptir ve aynı zamanda renkli ekrana sahip ilk G-Shock saatidir.

Bir G-Shock saatten beklediğiniz gibi, GSW-H1000, ekstra dayanıklılık için titanyum sırtıyla güçlü bir görünüme sahiptir. Bu, darbeye ve 200 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık dahil olmak üzere gerçek sağlamlıkla destekleniyor. Yenilikler, Android Wear işletim sisteminin yanı sıra, haritaları, bildirimleri, sensör verilerini ve diğer bilgileri gösterebilen renkli bir LCD ekranla birleştirilmiş zaman göstergesi için her zaman açık LCD ekrana sahip çift katmanlı ekran. Bu, G-Shock saatler için bir ilk, ancak Casio zaten Pro Trek akıllı saat serisinde Wear OS kullanıyor.

Saat ayrıca dahili GPS, optik kalp atış hızı sensörü, pusula yönü, yükseklik, barometrik basınç ve daha fazlasını içeren sensörlerle doludur. Ayrıca, Casio’nun 24 iç mekan egzersiz seçeneği ve koşu, yol bisikleti ve yüzme dahil 15 aktivite veya sörf ve snowboard gibi ekstrem sporlar için uygulamasını içerir. Bu arada Wear OS platformu, akıllı telefon bildirimlerine, çok sayıda uygulamaya ve Google Asistan erişimine erişmenizi sağlar. Büyük bir olumsuzluk, renkli ekranla birlikte 1,5 günlük pil ömrüdür, ancak bu “çoklu saat modunda” bir aya kadar uzanır.

Casio G-Squad Pro GSW-H1000, kırmızı, siyah ve mavi renklerde gelir ve ABD’de 700 $ ve İngiltere’de 600 £ ‘a mal olacak. Henüz ABD G-Shock web sitesinde görünmemesine rağmen, Mayıs ayı ortalarında gelmesi planlanıyor. Ancak, bunu İngiltere sitesinde bulabilir ve ulaştığında bilgilendirilmesini isteyebilirsiniz. Muhtemelen Türkiye’ye kargo servisine ulaşabilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Casio, Wear OS ile İlk G-Shock Akıllı Saatini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu: Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör