Hyundai ile Yarışlarda Hidrojen Yakıt Çağı Başlıyor

blank
Hyundai ile Yarışlarda Hidrojen Yakıt Çağı Başlıyor

İçerik: Hyundai ile Yarışlarda Hidrojen Yakıt Çağı Başlıyor

Hyundai ile Yarışlarda Hidrojen Yakıt Çağı Başlıyor:

Hyundai, Forze Hydrogen Racing ile ortaklaşa bir proje daha imzaladı. Yakıt hücresindeki gelişmeleri yakından takip eden ve aynı zamanda hidrojenle çalışan elektrikli yarış arabaları tasarlayan Forze adlı firma, 60’ı aşkın öğrenciden oluşan genç ve dinamik bir ekip. İlk tesisini 2021’de tamamlayacak olan Forze, daha sonra 2022’de ilk resmi yarış arabasını üretecek. Bu proje kapsamında, dünyanın en hızlı yakıt hücreli yarış otomobili olması beklenen özel araç, uzanacak Üç saniyeden daha kısa sürede 300 km / s.

Toplam ağırlığı 1.500 kg olan araç, iki adet 240W yakıt hücresi ile donatılacak. Ayrıca 600W elektrik motoru ile gücünü dört tekerleğe eşit olarak iletecek. Tamamen öğrencilerden oluşan Forze ekibi, teknik destek için Hyundai Motor Avrupa Teknik Merkezi (HMETC) uzmanları ve mühendislerinden de yardım alacak.

Hyundai Motor Europe Teknik Merkezi Araç Geliştirme Müdürü Tyrone Johnson, proje hakkında şunları söyledi. “Forze, yarış pistlerine yakıt hücresi hareketliliği getirme konusunda hevesli genç beyinlerden oluşan bir ekip. Hyundai olarak Forze ile bu ortaklığa girmekten mutluluk duyuyoruz. Yakıt pilleri alanındaki uzmanlığımızı Forze’nin yarış pistlerine olan ilgisiyle birleştirerek, gelecek için çok heyecan verici ürünlerin doğmasını sağlıyoruz ”dedi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai ile Yarışlarda Hidrojen Yakıt Çağı Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai ve Forza Motorsport ile Yarışlarda Hidrojen Çağı

Hyundai ve Forza Motorsport ile Yarışlarda Hidrojen Çağı: Hyundai, Forze Hydrogen Racing ile ortaklaşa bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör