Hyundai, Yeni Elektrikli Araç Projelerini Tanıttı

blank
Hyundai, Yeni Elektrikli Araç Projelerini Tanıttı

İçerik: Hyundai, Yeni Elektrikli Araç Projelerini Tanıttı

Hyundai, Yeni Elektrikli Araç Projelerini Tanıttı:

Her kentsel mobilite EV konseptinin bir tür eğlenceli hile ihtiyacı var ve Hyundai, en yeni Mobis M.Vision konseptleriyle epeyce bir şeyler sundu. M.Vision POP olarak adlandırılan ilk model, Citroen’in Ami’den farklı olmayan, ancak onu çok daha teknoloji dostu ve manevra kabiliyetine sahip kılan bazı benzersiz özelliklere sahip küçük bir iki koltukludur.

POP, Hyundai’nin “Tech Joy” teması altında, “Phobility” adı verilen “çekirdek çözüm” ile geliştirildi. Tasarımcının konuşmasından tercüme edilen fikir, akıllı telefonunuzun sadece bir araba rezerve etmek için kullanılamayacağı, aynı zamanda direksiyon simidine yerleştirilip “otomobilin kokpiti haline geleceği” yönünde Hyundai’ye göre. Daha sonra aracın ekranı ile arayüz oluşturabilir, ses tanımaya izin verebilir ve bir şekilde “aracın kablosuz yönlendirilmesi için akıllı telefon sensörlerini kullanabilir”. Bir videoda Hyundai, uykunuz geldiğinde direksiyonu yolcunuza nasıl verebileceğinizi bile gösteriyor.

Bununla birlikte, POP’un temel özelliği e-Corner modülüdür (yukarıda gösterilmiştir). Dört tekerleğin her biri 180 dereceye kadar yana doğru dönerek aracın bir yengeç gibi bir yandan diğer yana hareket etmesine, hatta yerinde 360 ​​derece dönmesine izin verir. Bu, park etmek için büyük bir yardımcı olabilir (elbette araç kendi kendine park eder) veya varış noktanızı yanlışlıkla geçerseniz çok hızlı bir U dönüşü yapmanıza izin verir.

Bu arada, M.Vision X, aynı zamanda teknoloji yüklü, dört yolcu kapasiteli, kendi kendini süren bir araçtır. Tüm araç camları, aşağıdaki videoya göre spor, eğlence veya tüm aracı diskoya dönüştüren LCD ekranlara dönüştürülebilir. Bazı yolcular sadece dışarıya bakmak isterse, pencerelerin yarısı perde, diğerleri normal şeffaf cam olabilir. Yolcular hiçbir şeye dokunmak zorunda olmadıkları için hareket tanıma işlevlerini kullanarak sürüş işlevlerini, AI hoparlörleri ve bilgi-eğlence sistemini kontrol edebilecekler ve hatta bir UV aydınlatma sterilizasyon işlevi var – Hyundai’nin bu COVID zamanlarına cevabı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai, Yeni Elektrikli Araç Projelerini Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör