Microsoft’un Sesli Asistan Uygulaması Kullanımdan Kaldırıldı

blank
Microsoft'un Sesli Asistan Uygulaması Kullanımdan Kaldırıldı

İçerik: Microsoft’un Sesli Asistan Uygulaması Kullanımdan Kaldırıldı

Microsoft’un Sesli Asistan Uygulaması Kullanımdan Kaldırıldı:

Android ve iOS için Cortana mobil uygulaması Microsoft tarafından durdurulmuştur. Microsoft’un ses tabanlı sanal asistanı Cortana’nın planlanan kapanışı Temmuz 2020’de duyuruldu. Kullanıcılar artık uygulama içinden hatırlatıcılarına, listelerine vb. Erişemeyecek. Bununla birlikte, oluşturulan içeriğe Windows üzerinde Cortana aracılığıyla erişebilirler. Microsoft ayrıca Ocak 2021’de Harman Kardon Invoke konuşmacısında Cortana entegrasyonu desteğini sonlandırmıştı.

Bir Microsoft destek sayfası, mobil uygulamanın 31 Mart’ta kullanımdan kaldırıldığını söylüyor. Kullanıcılar, Windows’da Cortana aracılığıyla Cortana hatırlatıcılarına, listelere, görevlere vb. Erişmeye devam edebilir. Tüm içerik, kullanıcıların Android ve iOS cihazları için indirebilecekleri Microsoft To Do uygulamasıyla da otomatik olarak eşitlenebilir.

Cortana sesli asistan mobil uygulamasının kapatıldığı geçen yıl Temmuz ayında duyurulmuştu. Microsoft, Eylül ayında tüm üçüncü taraf Cortana becerileri için desteği ve 2021’in başlarında Android, iOS ve diğer birkaç platform için Cortana ses asistanı desteğini bırakacağını söylemişti. Cortana hizmet entegrasyonunu Harman Kardon Invoke hoparlörüne bırakma planı Ocak 2021 de Temmuz duyurusunun bir parçasıydı.

Harman Kardon Invoke hoparlöründe Cortana entegrasyonu desteğini bitirdikten sonra Microsoft, Bluetooth özellikli bir cihaz geçiş planı oluşturduğunu duyurdu. 2021’in başlarında Harman Kardon’dan bir ürün yazılımı güncellemesi alan müşterilerin Bluetooth aracılığıyla Invoke cihazlarında müzik, podcast ve radyo istasyonlarını dinlemeye devam edebileceklerini, ancak Cortana’ya artık cihazdan erişilemeyeceğini söyledi. Microsoft ayrıca, 31 Temmuz 2019 ile 31 Temmuz 2020 arasında Cortana’yı kullanan Invoke konuşmacı sahiplerinin de 31 Temmuz 2021’e kadar kullanılabilen 50 $ ‘lık Microsoft Store hediye kartı almaya hak kazandıklarını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft’un Sesli Asistan Uygulaması Kullanımdan Kaldırıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak: Google Meet, kullanıcıların ek bir ekran üzerinden uzak üyeler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör