Periscope Bugün Kalıcı Olarak Kapanıyor

blank
Periscope Bugün Kalıcı Olarak Kapanıyor

İçerik: Periscope Bugün Kalıcı Olarak Kapanıyor

Periscope Bugün Kalıcı Olarak Kapanıyor:

Akıllı telefonlardan canlı akışı popüler hale getiren uygulama olan Periscope, piyasaya sürüldükten altı yıl sonra bugün kapatılıyor. Hizmet, uygulama mağazalarından zaten kaldırıldı ve çoğu özelliğe bugünden sonra artık erişilemeyecek.

Canlı yayın, Mart 2015’ten bu yana Periscope’a sahip olan Twitter’ın içinde, hizmetin başlamasından sadece birkaç hafta önce yayınlanacak. Twitter, kullanımın azaldığını ve uygulamanın bir süredir “sürdürülemez bakım modu durumunda” olduğunu söyleyerek Aralık ayında yaklaşan kapanmayı duyurdu.

Scope web sitesi, halka açık yayınların bir arşiviyle çevrimiçi kalacaktır. Periscope kullanıcıları, verilerini Twitter üzerinden indirmeye devam edebilecek.

Periscope kendi resmi Twitter hesabından attığı tweette ”

Budur. Son vedamız. Bugün Periscope uygulamasının kullanıma sunulacağı son gün.

Scope topluluğunu aydınlatan tüm içerik oluşturuculara ve izleyicilere şükranlarımızı sunuyoruz. Hepinizi Twitter’da canlı görmeyi umuyoruz.” dedi

Canlı yayın, Mart 2015’te Periscope ve Meerkat adlı başka bir uygulamanın piyasaya sürülmesiyle bir gecede fenomen haline geldi. İlk olarak Meerkat çıkmış olsa da Periscope, Twitter’ın desteğiyle onu hızla tahtından indirmeyi başardı ve canlı yayın akışında lider oldu.

Bununla birlikte, fenomen aynı hızla azaldı. Facebook, canlı akışı kendi hizmetine büyük ölçüde zorladı ve hiçbir platform bu özellik etrafında baskın bir topluluk geliştirmedi. Aralık 2016’da Twitter, doğrudan kendi uygulamasından canlı yayın yapma özelliğini ekledi ve bağımsız bir hizmet olarak Scope ihtiyacının çoğunu ortadan kaldırdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Periscope Bugün Kalıcı Olarak Kapanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü

Spotify, Clubhouse Rakibi Greenroom’u Piyasaya Sürdü: Clubhouse’un çığır açan başarısı, canlı ses konusunda bir kovan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör