PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

blank
PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

İçerik: PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Yeni Sony konsolunun geriye dönük uyumluluk özelliği sayesinde PlayStation 4 oyunlarının büyük çoğunluğunu PlayStation 5’te oynayabilirsiniz, ancak bazı yayıncılar PS4 oyunlarını ücretsiz olarak PS5 sürümlerine yükseltmenize izin veriyor. Bu, çoğunu saniyede 60 kare hızında 4K dinamik çözünürlükle oynamanıza olanak tanır ve daha kısa yükleme süreleri sunarak daha iyi bir oyun deneyimi sağlar.

Yakın zamanda böyle bir yükseltme alan büyük oyunlardan biri Marvel’s Avengers. PS5 versiyonu, Hawkeye ve yeni hikaye görevleriyle birlikte 18 Mart’ta geldi. Ancak, tasarrufunuzu taşımak için PS4 sürümünü yeterince uzun süre yüklü tuttuğunuzdan emin olmalısınız.

Güncelleme alan bir başka büyük oyun da geçen yılki Final Fantasy 7 Remake. Harika ninja Yuffie Kisaragi’nin yer aldığı genişleme paketi ile birlikte 10 Haziran’da geliyor. Yeni nesil güncelleme mevcut sahipler için ücretsiz, ancak Yuffie içeriği ekstra ücrete tabi olacak (fiyat açıklanmadı) ve yalnızca PS5’te mevcut.

Oyun yükseltmeleriniz otomatik olarak veya tipik bir oyun güncellemesiyle gerçekleşmez, bu nedenle yeni PS5’inizde bir oyunun PS4 sürümünü yanlışlıkla oynamaya devam etmek kolaydır. PlayStation Network’teki oyun sayfasına gitmeli ve PS5 sürümüne yükseltmeyi seçmelisiniz. Bu, yeni nesil özellikler için gereken ekstra verileri indirecektir.

PS5’i bir disk sürücüyle satın aldığınız sürece fiziksel bir PS4 oyununuz varsa PS5 sürümlerine de yükseltebilirsiniz. PS5 sürümünü oynatmak için her zaman PS4 diskini kullanmanız gerekecektir; yükseltme, size oyunun ücretsiz bir dijital kopyasını vermez. PS5 güncellemesini PSN’den indirmeye devam edeceksiniz, ancak PS5’e özel bir diske ihtiyacınız olmayacak – PS4’ünüz bir kimlik doğrulayıcı olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: PS4 Oyunlarınızı PS5 Sürümlerine Nasıl Yükseltebilirsiniz?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor

Tony Hawk Pro Skater 25 Haziran’da Nintendo Switch’e Geliyor:Tony Hawk’un Pro Skater 1 ve 2’si, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör