Altay Tank Motoru BATU Nisan’da Test Edilecek

blank
Altay Tank Motoru BATU Nisan'da Test Edilecek

İçerik: Altay Tank Motoru BATU Nisan’da Test Edilecek

Altay Tank Motoru BATU Nisan’da Test Edilecek:

BATU Power Group’un Altay ana muharebe tankına güç verecek motoru Nisan 2021’de test edilecek

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “yerli ve milli motor” projelerindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir, daha önce lansmanı yapılan TÜMOSAN İçten Yanmalı Motor 400 ve “Ağır Ticari Araç Motoru” 600 beygir gücündeki kara aracı motorlarının testlerini tamamladığını, zırhlı araçlara takılacağını ve envantere gireceğini açıkladı. İsmail Demir, test için Nisan 2021’e işaret ederek, “(YNHZA Motor) 1000 beygir gücündeki motorumuz şu anda test ediliyor, motor çalışmaya devam ediyor. (Altay AMT) Tank motoru şimdi ‘testbenche’ye (test tezgahı) girdi, umarız önümüzdeki Nisan ayında testte çalışır halde göreceğiz. Şanzımanlar çalışmaya devam ediyor. “açıklamalarda bulundu.

SSB Motor ve Güç İletim Sistemleri Daire Başkanı Mesude Kılınç, İstanbul Teknik Üniversitesi Savunma tarafından düzenlenen “Savunma Teknolojileri 2024” etkinliğinde 2021 yılında Altay tankının güç grubu projesi BATU’yu tankta kabul etmeyi hedeflediklerini söyledi. Teknolojiler Kulübü.

Çok zorlu bir test süreci olacağını belirten Kılınç, sahada tank üzerinde 10.000 kilometrelik testler de dahil olmak üzere bir proje sürecinin yürütüleceğini belirtti. Proje kapsamında kritik alt sistemlerin de yerel olarak geliştirildiğini belirten Mesude Kılınç, “Kritik alt sistemlerin yerel olarak geliştirilmesine büyük önem veriyoruz. Bu, zorlu projemizi daha da zorlaştırıyor ”.

Mesude Kılınç, hacim kısıtlamasının en önemli sorunlardan biri olduğunu ve yüksek gücün düşük hacimde verilmesi gerektiğini, buna bağlı olarak görev profili çalışmaları ve yük spektrumu çalışmalarının yönetilmesi ve iyi organize edilmesi gerektiğini belirtti. Kılınç, “Türk Silahlı Kuvvetleri ve NATO harekatlarından gerekli desteği alarak misyon profili oluşturuyoruz, yük spektrumunu çıkarıyoruz ve bu şartlar doğrultusunda iyileştirmeler sağlıyoruz” dedi. dedi.

Kritik alt sistemlerin de zor olduğunu belirten Kılınç, “Kritik alt sistemler yerel olarak geliştirilmeseydi bu teknik çalışmalarla uğraşmak zorunda kalmazdık. Ancak proje kapsamında alt sistemleri yurt içinde geliştirmek ve nihai motor ve şanzıman performans hedeflerine ulaşmak için takvimde ilerlemeye devam ediyoruz. “Risk yönetimi faaliyetlerine devam ederek 2024 takvimini iyileştirmek için çok çalışıyoruz”.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Altay Tank Motoru BATU Nisan’da Test Edilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Kara …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör