Çin’de Robot Mobil Covid-19 Test Aracı Hizmete Başladı

blank
Çin'de Robot Mobil Covid-19 Test Aracı Hizmete Başladı

İçerik: Çin’de Robot Mobil Covid-19 Test Aracı Hizmete Başladı

Çin’de Robot Mobil Covid-19 Test Aracı Hizmete Başladı:

Yeni koronavirüs salgını başladığından beri, testin önündeki ana engel, COVID-19 testi arayanlar için uzun bekleme kuyrukları oldu. Mobil bir laboratuarın tanıtılması şimdi bu soruna bir dereceye kadar katkıda bulunuyor gibi görünüyor.

Tsinghua Üniversitesi ve Pekin CapitalBio Technology’ye bağlı üniversiteden bir araştırma ekibi, mobil bir laboratuvar işlevi gören bir COVID-19 test aracı yarattı. Bu laboratuvarda robotlar anında nükleik asit örneklerini analiz edebilmekte ve test edilen kişiler neredeyse anında 45 dakika içinde sonuç alabilmektedir. Bu, geçmişe kıyasla zaman açısından çok büyük bir adımdır.

Araştırma ekibinin şefi Prof. Dr. Cheng Jing, laboratuvarın boğazdan numune alan robotlarla ve otomatik analize izin veren kimyasal çiplerle donatıldığını açıkladı. Söz konusu donanım, geleneksel yöntemlere kıyasla test sürecinin hızını üç katına çıkarma ve viral enfeksiyon riskini azaltma yeteneği sağlar.

Günde 500 ila 2 bin kişiyi test etme kapasitesine sahip laboratuar sorumlularından Pan Liangbin, bir kişinin numune alan robotlardan sorumlu olduğunu, diğerinin ise numuneleri arayıcıya koymak zorunda olduğunu belirtiyor. cips ve bilgisayardan test sonuçlarını okuyun. Saatlik bir eğitimin yeterli olduğunu da ekliyor.

Her mobil laboratuvarın maliyeti şu anda yaklaşık 2 milyon yuan (yaklaşık 300 $). Ancak şimdilik ayda sadece 20 tanesi üretilebiliyor. Gelecekte üretim kapasitesi arttıkça şüphesiz maliyet düşecektir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çin’de Robot Mobil Covid-19 Test Aracı Hizmete Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları

En İyi Ücretsiz Android Uygulamaları:Günlük olarak birden fazla uygulama kullanıyoruz ve yine de bir şekilde …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör