Final Fantasy’nin Yaratıcısından Fantasian Apple Arcade’e Geliyor

blank
Final Fantasy'nin Yaratıcısından Fantasian Apple Arcade'e Geliyor

İçerik: Final Fantasy’nin Yaratıcısından Fantasian Apple Arcade’e Geliyor

Final Fantasy’nin Yaratıcısından Fantasian Apple Arcade’e Geliyor:Final Fantasy yaratıcısı Hironobu Sakaguchi’nin yeni RPG’si Fantasian, Apple Arcade saflarına katılan en yeni yüksek profilli oyun. Yeni başlık birkaç nedenden ötürü dikkate değerdir, ancak oyuncuların muhtemelen fark edeceği ilk şey sanat tarzıdır. Final Fantasy serisinden ayrılırken Sakaguchi, 150’den fazla karmaşık diorama kullanarak fütüristik oyunun arka planlarını yarattı. Nihai sonuç, fotoğrafı çekilen ve 3D ağda taranan fiziksel ortamları sanal karakterlerle karıştırır. Dioramalar düşüncesi Yoshi’nin Nintendo Switch’teki Crafted World’ü çağrıştırsa da, Fantasian’ın ortamları aslında tamamen animasyonlu savaşların dışında el yapımıdır.

Sıra tabanlı oyun da RPG hayranlarına tanıdık gelebilir, ancak işleri taze tutmak için eklenen bazı yeni mekanikler var. Örneğin, “Dimengeon” sistemi adı verilen önemli bir özellik, canavarları alternatif bir boyuta (veya zindana) göndererek rastgele düşmanlarla savaşları geciktirmenize olanak tanır. Bu şekilde, işiniz bittiğinde tüm tutuklu düşmanlarınızı bir kerede keşfetmeye ve ortadan kaldırmaya odaklanabilirsiniz.

Hikayeye gelince Fantasian, oyuncuların tuhaf bir mekanik enfeksiyona yenik düşen makinelerle dolu yabancı bir ülkede anılarını arayan bir unutkanlık olan Leo rolünü üstlendiğini görüyor. Oyun, Sakaguchi’yi uzun süredir birlikte çalıştığı ve Lost Odyssey ve Blue Dragon’daki çalışmalarıyla da tanınan Final Fantasy bestecisi Nobuo Uematsu ile birleştiriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Final Fantasy’nin Yaratıcısından Fantasian Apple Arcade’e Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla Model S Plaid’de Cyberpunk 2077 Oynayabileceksiniz

Tesla Model S’de Cyberpunk 2077 Oynayabileceksiniz: Elon Musk, yeni Model S Plaid’in CD Projekt Red’in …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör