Huawei, ABD Yaptırımlarından Ciddi Zarar Gördü

blank
Huawei, ABD Yaptırımlarından Ciddi Zarar Gördü

İçerik: Huawei, ABD Yaptırımlarından Ciddi Zarar Gördü

Huawei, ABD Yaptırımlarından Ciddi Zarar Gördü:

Çinli telekom devi Huawei, 2019’da ABD tarafından uygulanan yaptırımların cep telefonu işi üzerinde büyük bir etkisi olduğunu kabul etti.

ABD, şirketin bir güvenlik riski oluşturduğu iddiaları üzerine harekete geçti ve geçen Temmuz ayında İngiltere, şirketin 5G ağını inşa etmesini engelleyeceğini açıkladı. Şirketin başka yerlerindeki büyüme, genel olarak kar elde ettiği anlamına geliyordu. Ancak başkan Ken Hu yaptırımların etkisine atıfta bulunarak BBC’ye şunları söyledi: “Bize çok fazla zarar verdi.”

Huawei’in 2020 raporunun lansmanında konuşan Bay Hu, kritik teknolojinin küresel tedarik zincirinin gözden geçirilmesi çağrısında bulundu. Huawei, Çin devletinin müdahalesine izin vermeyeceğini savunarak sahiplik yapısı hakkında daha fazla açıklama yapmaya çalıştı. Bay Hu, 2020’yi cep telefonu işine önemli bir darbe vuran ve gelir artışını yavaşlatan bir zorluk yılı olarak nitelendirdi.

“Bu yıl bizim için kolay olmadı” dedi.

Çin Gücü
Diğer sektörlerdeki ve Çin pazarındaki güç, toplam gelirin 136,7 milyar dolar (99,3 milyar sterlin) ile% 3,8 artması ve kârın 9,9 milyar dolar ile% 3,2 artması anlamına geliyor.

Hu, kısıtlamaların ABD tedarikçilerine ve küresel tüketicilere olduğu kadar Huawei’ye de zarar verdiğini söyledi. BBC’ye düzenlediği basın toplantısında “Bunun çok haksız bir durum olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Buna karşılık şirket, çipleri stokladı, araştırma ve geliştirmeye yatırım yaptı ve tedariklerini çeşitlendirdi. Ayrıca, Çin’de kendi çip üretimini geliştirdiği de bildirildi. En gelişmiş çipler için yerel kapasite oluşturmak şu anda Çin için yüksek bir önceliktir. Şu anda dünya çapında bir yonga kıtlığı var ve Bay Hu, küreselleşmiş yarı iletken tedarik zincirinin “yeniden düşünülmesi” ve “gözden geçirilmesi” için çağrıda bulundu.

ABD yetkilileri, Huawei’nin 5G ekipmanını kullanmanın, ülkeleri Çin devleti tarafından verilere erişme veya kapatılmaya karşı savunmasız hale getirme olasılıklarına açtığını savundu.

Huawei, alışılmadık sahiplik modelini açıklamaya çalışarak Çin devletinden bağımsızlığını savundu.

Huawei yönetim kurulu başkanı Jiang Xisheng, BBC’ye çalışan hissedarlarının “şirketin faaliyetlerine dışarıdan müdahaleye izin vermeyeceğini” söyledi. Şirket, BBC’ye 30’dan fazla büyük dolabın hisse sahibi olan çalışanların kayıtlarını içerdiği, her bir bireyin ne zaman ve ne kadar satın aldığını listeleyen kasanın uzaktan video turunu verdi.

Eleştirmenler, sistemin opak olduğunu ve gerçek bir kontrol mekanizmasından çok bir kar paylaşımı şeması olduğunu söylediler. Bay Jiang, modeli İngiltere’deki büyük mağaza John Lewis’in ortaklık modeliyle karşılaştırdı ve bunun çalışanların çıkarlarının şirketin çıkarlarıyla yakından bağlantılı olduğu ve başarısını paylaştığı anlamına geldiğini savunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei, ABD Yaptırımlarından Ciddi Zarar Gördü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör