Microsoft, 365 Hizmet Kesintisinin Azaltıldığını Söyledi

blank
Microsoft, 365 Hizmet Kesintisinin Azaltıldığını Söyledi

İçerik: Microsoft, 365 Hizmet Kesintisinin Azaltıldığını Söyledi

Microsoft, 365 Hizmet Kesintisinin Azaltıldığını Söyledi:

Microsoft Perşembe günü yaptığı açıklamada, birçok kullanıcının bunlara erişememesinin ardından işyeri mesajlaşma uygulaması Teams ve Azure dahil olmak üzere Microsoft 365 hizmetleri ve özellikleriyle ilgili bir sorunu çözdüğünü söyledi. Microsoft, durum sayfasında Etki Alanı Adı Sistemi (DNS) sorununun çözüldüğünü ve tüm Microsoft 365 hizmetlerinin sağlıklı bir duruma döndüğünü söyledi.

DNS, bilgisayarların web sitesi adreslerini doğru sunucuyla eşleştirmesini sağlayan bir internet adres defteridir.

Microsoft resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada ”Trafiği esnek DNS yeteneklerimize yeniden yönlendirdik ve hizmet kullanılabilirliğinde iyileşme görüyoruz. Kurtarma işlemini doğrulamak ve eksiksiz ağ kurtarmasını sağlamak için gerekli azaltma adımlarını uygulamak için birden çok iş akışını yönetiyoruz.” dedi.

Şirket ve ABD ordusu Çarşamba günü, Microsoft ile ilgili diğer haberlerde, şirketin önümüzdeki on yıl içinde 21,88 milyar dolar değerinde askerler için artırılmış gerçeklik başlığı için bir Pentagon sözleşmesi kazandığını duyurdu.

Microsoft’un teknik görevlisi Alex Kipman’a göre, ticari olarak temin edilebilen HoloLens’e dayanan kulaklıklar, askerleri daha güvenli ve daha etkili hale getirecek.

Bir Pentagon yetkilisi, Savunma Bakanlığı’nın (DoD) yaptığı açıklamada, üretim anlaşmasının beş yıllık bir yenileme seçeneği olduğunu söyledi – bu, sözleşmeyi 10 yıl içinde “21,88 milyar doları aşan” bir değere getirebilir. Microsoft, sözleşme kapsamında sözde Entegre Arttırma Sistemini hızla üretmeye başlayacak.

Pentagon, ödülün “Yakın Muharebe Gücüne yeni nesil gece görüşü ve durumsal farkındalık yeteneklerini uygun hızda sunmayı” amaçladığını söyledi. Yetkililer, askerler tarafından savaş ve eğitim için kullanılan başa takılan bir ekranın, hedeflere ulaşmak ve taktik kararlar almak için veri sağlamanın yanı sıra gece ve termal görüş için sensörler kullandığını söyledi.

Kipman, bir blog gönderisinde “Program, çeşitli senaryolarda bilgi paylaşımına ve karar vermeye olanak tanıyan gelişmiş durumsal farkındalık sağlıyor” dedi. Wedbush analisti Dan Ives’e göre sözleşme, Microsoft’un ordu ile artırılmış gerçeklik tekliflerinden para kazanabileceğini ve muhtemelen özel işletmelerin ve tüketicilerin genişletilmiş kullanımlarını müjdelediğini gösteriyor.

Yatırımcılara yazdığı bir notta Ives, “İkinci ve potansiyel olarak en önemli nokta, bu anlaşmanın, Microsoft’un Savunma Bakanlığı ve Pentagon’daki anlaşmalar üzerindeki kontrolünü sıkılaştırdığına dair anlatıda daha fazla talim yapmasıdır” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, 365 Hizmet Kesintisinin Azaltıldığını Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör