Sportif Tasarım Detaylarıyla Yeni Audi A3 Göz Kamaştırıyor

blank
Sportif Tasarım Detaylarıyla Yeni Audi A3 Göz Kamaştırıyor

İçerik: Sportif Tasarım Detaylarıyla Yeni Audi A3 Göz Kamaştırıyor

Sportif Tasarım Detaylarıyla Yeni Audi A3 Göz Kamaştırıyor:

Audi’nin primi, A3 kompakt sınıfının dördüncü neslinin başarılı temsilcisi ile Türkiye’de satışa sunuldu. Sınıfında örnek bir dijitalleşme modeli olan yeni A3 Sportback, Sedan olmak üzere iki farklı gövde seçeneğiyle sunuluyor. Her iki gövde de iki trim seviyesine ve iki farklı motor seçeneğine sahiptir.

1996 yılındaki lansmanından bu yana Audi’nin en çok satan modellerinden biri olmayı başaran Audi A3, dördüncü nesli ile lanse edildi.

Gösterge panelinden imza farlarına, bilgi-eğlence sistemlerinden sürüş yardım sistemlerine kadar, birinci sınıf kompakt sınıfın dijitalleşmesinde son noktayı temsil ediyor. Yeni A3 dinamizmi ile önceki nesle göre belirgin şekilde iyileştirildi.

Sportback ve Sedan olmak üzere iki farklı gövde tipinde satışa sunulan yeni A3, 1,5 litrelik 4 silindirli TFSI ve 1 litrelik 3 silindirli TFSI motor seçenekleriyle ve iki farklı donanım seviyesinde sunuluyor.

Sportif tasarım detayları
Dördüncü nesil A3’ün her iki gövde tipi de kompakt oranlara ve sportif bir tasarıma sahiptir. Ön taraftaki tek çerçeveli ızgara ve geniş hava girişleri, dinamik karakterini ortaya koyuyor. Omuz çizgisi, farlardan arka lambalara kadar yumuşak bir çizgide ilerliyor. Aşağıdaki alan daha eğimli hale gelir ve çamurluklar güçlü görünür.

Her iki gövdede isteğe bağlı Matrix LED farlarla sunulan dijital gündüz farları, bir başka yenilik olarak öne çıkıyor. Sportif ve sofistike tasarım, iç mekanda da belirgindir: yeni vites, alüminyum veya karbon kaplamalar, çarpıcı kapı kilitleri ve siyah panel görünümlü gösterge paneli öne çıkan özelliklerdir.

Kompakt ve kullanışlı
Yeni A3’ün her iki gövde seçeneği de kompakt boyutlarına rağmen daha fazla alan ve daha fazla işlevsellik sunuyor.

3 metre uzunluğunda ve 4,34 metre genişliğinde (aynalar hariç) A1,82 Sportback, selefine kıyasla 3 santimetreden biraz daha fazla büyüdü. 2,64 metre yüksekliğe sahip olan modelin 1,45 metrelik dingil mesafesi değişmeden kalıyor. Arka koltuk sırası yatırıldığında 380 litre bagaj alanı 1.200 litreye ulaşıyor.

Yeni Audi A3 Sedan, A15 Sportback’ten 3 santimetreden biraz daha uzun. Aynı ölçülerde olan bu gövdenin gövde kapasitesi 425 litredir.

A3 Sportback elektrikle açılır / kapanır; A3 Sedan elektrikli botla sunulurken, her iki model de isteğe bağlı Konfor Anahtarı ile ayak hareketiyle açılabilen bagaj kapağı özelliğine sahip.

Sürücü odaklı dijitalleştirme
Kokpiti tamamen sürücüye odaklanan yeni Audi A3, markanın birinci sınıf modellerinde görmeye alışkın olan unsurlara sahip. Gösterge panelinin ortasına entegre 12,3 inç dokunmatik ekran, her iki gövde seçeneğinde de Audi Virtual Cockpit Plus ile standarttır. Ek olarak, gösterge paneli sürücü tarafından dijital ve çok işlevli direksiyon simidi üzerinden kontrol edilebilir.

Bilgi ve eğlencede hız
Yeni üçüncü nesil modüler bilgi-eğlence platformu tarafından desteklenen MMI işletim konseptine sahip Yeni A3, önceki nesle göre 10 kat daha hızlı bir bilgi işlem gücü sunuyor. LTE Advanced, hızlı bir telefon ve entegre bir Wi-Fi erişim noktası sunar. Kişisel ayarlar, klima kontrolü ve koltuk konumundan sık seçilen navigasyon hedefleri ve favori medyaya kadar kullanıcı profilinde altı adede kadar bilgi saklanabilir. Yeni Audi A3, myAudi uygulaması, Apple CarPlay veya Android Auto ve Audi Phone Box aracılığıyla kullanıcının akıllı telefonuna bağlanabilir.

Yeni ekipman, yeni seviyeler
Türkiye’deki yeni A3 gövde tipi hem iki farklı donanım seviyesinde alınabiliyor. İlk donanım seviyesi, daha önce Tasarım olarak bilinen Gelişmiş’tir ve ikinci donanım seviyesi, daha önce Spor olarak adlandırılan S Line’dır.

Deri döşeme, Akıllı Telefon Arayüzü, Audi Virtual Cockpit Plus, Audi Phone Box, arkada 2 USB portu, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Park Asistanı, Ön Algılama Ön ve Ön Sense Temel Çarpışma Önleme Sistemleri gibi konfor ve güvenlik özellikleri vardır, Önceki nesilde bulunmayan Ön-Arka LED farlar, Dynamic Signal, Audi Drive Select, e-Call.

Ek olarak, Gelişmiş donanım Elektrikli Sürücü Koltuğu, Hız Sabitleyici ve 4 yönlü bel desteği ayarını içerir; S Line ayrıca Adaptif Hız Sabitleyici, Spor Koltuk ve bunun bir özelliği olarak 2 yönlü bel desteği ayarını içerir.

Birçok özelliği ile sınıfında benzersiz
Yeni nesil A3, birçok unsuru ile kendi sınıfında benzersiz olma ayrıcalığına sahiptir. A3 Sportback ve A3 Sedan’da standart olarak sunulan Park Asistanı, 2 bölgeli otomatik kliması, metalik rengi, panoramik cam tavanı, kablosuz şarj ünitesi, ön koltuk ısıtması ve anahtarsız giriş özellikleri ile fark yaratıyor. isteğe bağlı Konfor Paketi.

Ayrıca, her iki gövde seçeneğinin Gelişmiş donanım seviyesinde 4 yönlü bel desteği ayarı ve S line donanım seçeneğindeki Uyarlanabilir Hız Sabitleyici bu sınıftaki ilkler arasında yer alıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sportif Tasarım Detaylarıyla Yeni Audi A3 Göz Kamaştırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hyundai ve GM Uçan Araba Projesini Ciddiye Alıyor

Hyundai ve GM Uçan Araba Projesini Ciddiye Alıyor: Hyundai Motor ve General Motors Pazartesi günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör