Xiaomi, Elektrikli Otomobil İçin 10 Milyar Dolar Harcayacak

blank
Xiaomi, Elektrikli Otomobil İçin 10 Milyar Dolar Harcayacak

İçerik: Xiaomi, Elektrikli Otomobil İçin 10 Milyar Dolar Harcayacak

Xiaomi, Elektrikli Otomobil İçin 10 Milyar Dolar Harcayacak:

Büyük bir akıllı telefon üreticisi elektrikli arabalara giriyor. Ve bu Apple değil. Çinli Xiaomi Salı günü, önümüzdeki on yıl içinde “akıllı elektrikli araç işi” odaklı bir yan kuruluşa 10 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Şirket, bir borsa başvurusunda, yeni birimin milyarder CEO Lei Jun tarafından yönetileceğini söyledi.Şirket, ilk yatırımın 10 milyar yuan (1.5 milyar $) değerinde olacağını söyledi.

Xiaomi, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biridir, ancak aynı zamanda ev güvenlik kameraları, elektrikli tıraş makineleri ve diş fırçaları, ampuller, saatler ve scooterlar dahil olmak üzere bir dizi cihaz da üretmektedir. Şirket, otomotiv endüstrisine girme stratejisi ve üretime mi, yazılıma mı yoksa her ikisine birden mi odaklanacağı konusunda daha fazla ayrıntı vermedi. Xiaomi, planları ne olursa olsun, Tesla ve Volkswagen ve General Motors gibi geleneksel otomobil üreticileri de dahil olmak üzere geniş ölçekte elektrikli araçlar üretmeye çalışan kalabalık bir rakip alanıyla karşı karşıya kalacak.

Ve bu yılın başlarında, Apple’ın, muhtemelen yerleşik bir markayla ortaklaşa, elektrikli bir otomobil yapma konusunda uzun süredir söylentilere dayanan planları ile halka açılmanın eşiğinde olduğuna dair bir spekülasyon telaşı vardı.

Gelecek günlerde Xiaomi’nin elektrikli araba projesi ile ilgili gelişmeler daha da netleşecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Xiaomi, Elektrikli Otomobil İçin 10 Milyar Dolar Harcayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör