Google Haritalar Pusulası, Android’e Geri Döndü

blank
Google Haritalar Pusulası, Android'e Geri Döndü

İçerik: Google Haritalar Pusulası, Android’e Geri Döndü

Google Haritalar Pusulası, Android’e Geri Döndü:

Google Haritalar, Android kullanıcıları için Pusula özelliğini yeniden başlatıyor. Bu özellik ilk olarak 2019’da güvenilirlik sorunları nedeniyle kaldırıldı, ancak kullanıcılardan gelen sürekli geri bildirimler nedeniyle şimdi geri dönüyor. Ancak iOS için Google Haritalar, Pusula özelliğini kaybetmedi ve gelecekte de kullanılmaya devam edecek. Pusula, iki biçimde kullanılabilir – normal bir pusula olarak veya her zaman Kuzeyi gösterebilir. Bununla birlikte, Google kısa süre önce Haritalar için bir dizi yeni özelliği duyurdu.

Google Haritalar yardım forumundaki bir gönderi aracılığıyla duyurulan arama devi, Google Haritalar’ın Compass’ı uygulamada bir widget olarak geri aldığını belirtti. Kullanıcı bir hedefe doğru seyrederken Pusula ekranın sağ tarafında görünecektir. Telefon herhangi bir yönde döndürüldüğünde, kırmızı ok her zaman kuzeyi gösterecektir. Gönderide ayrıca, kullanıcıların Compass’ı deneyimleyebilmeleri için Google Haritalar’ın 10.62 veya daha sonraki sürümlerine ihtiyaç duyacakları belirtildi. Bu özellik, iOS kullanıcıları için hiçbir zaman kaldırılmadı, ancak 2019’da Android’den kaldırıldı.

Google ayrıca bir blog gönderisiyle Haritalar için bazı yeni özellikleri tanıttığını duyurdu. Bunlar şunları içerir: İç mekan AR navigasyonu: Bu, kullanıcıların Haritalar Canlı Görünüm’ü iç mekanlarda havalimanları, alışveriş merkezleri ve toplu taşıma istasyonları gibi yerlerde kullanmalarına olanak tanır. Hava ve hava kalitesi bilgileri: Bu, kullanıcıların bir bölgenin mevcut ve tahmin edilen hava ve hava koşullarını hızlı bir şekilde görüntülemesine olanak tanır. Marketten teslim alma entegrasyonu: Kullanıcılar, marketleri çevrimiçi olarak görüntüleyebilecek. Ayrıca, doğrudan sipariş vermelerine ve teslimat / teslim alma planlamalarına da olanak tanır. Özellik, Google Arama aracılığıyla entegre edilecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Haritalar Pusulası, Android’e Geri Döndü

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör