Huawei Artık Dünyanın En Büyük Telefon Üreticisi Değil

blank
Huawei Artık Dünyanın En Büyük Telefon Üreticisi Değil

İçerik: Huawei Artık Dünyanın En Büyük Telefon Üreticisi Değil

Huawei Artık Dünyanın En Büyük Telefon Üreticisi Değil:

Huawei, yalnızca sekiz ay önce dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olma hedefine ulaştı. Şimdi, ilk üçte bile değil.

Çarşamba günü, Çinli teknoloji devi, ABD yaptırımlarının büyümesini engellemeye devam etmesi ve şirketin cihazları için kritik bileşenler elde etme kabiliyetini kesmesi nedeniyle akıllı telefon işinin zarar gördüğünü kabul etti.
Huawei’nin başkanı Ken Hu, şirketin son kazanç raporunun açıklanmasının ardından Shenzhen’de düzenlediği basın toplantısında, “ABD tarafından bize uygulanan haksız yaptırımlar nedeniyle, cep telefonu işimiz bir gelir düşüşü gördü,” dedi.

Özel şirket, birimin geçen yıl ne kadar gelir kaybettiğini belirtmeyi reddetti, ancak kabul pek sürpriz olmadı. Gartner ve Counterpoint’in verilerine göre Huawei artık küresel olarak bırakın Çin’de pazar lideri değil.
Dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve giyilebilir cihazlar dahil olmak üzere Huawei’nin diğer tüketici elektroniğinin satışları geçen yıl 2019’a kıyasla% 65 arttı. Huawei, son yıllarda bağlı cihaz serisini genişletti ve en son sonuçlar “stratejimize daha fazla güven vermemizi sağladı. “dedi.

Telefon işindeki kötü sonuçlara rağmen, toplam gelir 2020’de 891.4 milyar yuan’a (136 milyar $) yükseldi. Bir Huawei sözcüsüne göre şirket, şimdiye kadar gördüğü en yüksek seviye olan net kar olarak 64.6 milyar yuan (9.9 milyar $) elde etti. Ancak gelir yalnızca% 3,8 artarken, kârlar önceki yıllarda görülen büyümeden çok daha zayıf olarak% 3,2 arttı.

Hu gazetecilere verdiği demeçte, “2020’de büyüme hızında bir yavaşlama gördük ve evet, hayat bizim için kolay değildi,” dedi. Huawei, tedarik zincirini çeşitlendirmek de dahil olmak üzere işini desteklemek için aldığı bir dizi önlem sayesinde büyümeyi sürdürebildiğini de sözlerine ekledi.
Çin anakarasında küresel ekonomik toparlanmaya öncülük eden erken yükseliş de yardımcı oldu. Huawei’nin iç pazarındaki gelir, Avrupa, Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika’daki düşüşlere kıyasla% 15,4 arttı.

Geçtiğimiz aylarda, yerel rakipler Oppo ve Xiaomi, sırasıyla hem Çin’in en iyi akıllı telefon üreticisi hem de küresel olarak en popüler Çinli satıcı olarak Huawei’yi devirdi. Hu, akıllı telefon işinde süregelen belirsizlik göz önüne alındığında, “bir tahminde bulunmak bizim için çok zor” dedi.
Counterpoint Research’te mobil cihazlar ve ekosistemler analisti Varun Mishra’ya göre Huawei’nin yakın zamanda kükreyen bir geri dönüş yapması beklenmiyor.

CNN Business’a “Çin içinde ve yurtdışında dinamikler değişiyor” dedi.
Huawei’nin 2020’deki toplam sevkiyatlarının% 40’ını oluşturan bütçe markası Honor’u kısa süre önce satmış olması sorunlara yardımcı olmuyor. Kurucu Ren Zhengfei, Kasım ayı satışının “buna yanıt olarak alınan zorunlu bir karar olduğunu söyledi. dış ortamdaki değişikliklere.”

İleriye bakıldığında, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki konumunu iyileştirmek, akıllı telefonlardaki geleceği için çok önemli olacaktır.

Ancak yeni ABD yönetimine rağmen işaretler umut verici değil. ABD Federal İletişim Komisyonu, bu ayın başlarında Washington’dan, Huawei’nin “ulusal güvenlik için bir tehdit” oluşturduğuna dair önceki iddialarını yineledi ve yakın zamanda ilişkilerde sıfırlama umutlarını attı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Huawei Artık Dünyanın En Büyük Telefon Üreticisi Değil

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör