Milli Takımda 12 Kişi Yeni Tip Koronavirüse Yakalandı

blank
Milli Takımda 12 Kişi Yeni Tip Koronavirüse Yakalandı

İçerik: Milli Takımda 12 Kişi Yeni Tip Koronavirüse Yakalandı

Milli Takımda 12 Kişi Yeni Tip Koronavirüse Yakalandı:

2022 Dünya Kupası ön eleme maçında Hollanda, Norveç ve Letonya’yla karşı karşıya kalan 12 kişilik Türkiye milli futbol takımı yeni tip koronavirüs (Covidien-19) tutuklanması kafanızda soru işareti oluşturdu. Dış basında birinci sırada yer alan Türkiye milli futbol takımı, aralarında İtalya’nın birçok Covidien-19 futbolcusu da salgına neden oldu.

Habertürk’ten Erhan Kaan Adıgüzel haberde yaşananlarla ilgili yeni bir iddia ortaya çıktı. Süper Lig’de 30. hafta maçlarının tamamlanmasının ardından milli takımın Riva’daki Hasan Doğan Tesisleri’nde toplandığını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Kulüplerinden futbolculara sabah saatlerinde Covid-19 testleri yapıldı. Bu noktaya kadar prosedür olması gerektiği gibi yürütülmüştür. Ancak test sonuçlarını beklemeden tüm oyuncuları bir araya getirmek ihmalin başlangıcı oldu. Sabah saatlerinde yapılan Covid-19 testleri laboratuvara gönderildi.

Ancak sonuçlar gelmeden kadrodaki oyuncular kahvaltıda bir araya geldi. Daha sonra takım halinde antrenman yapmaya başladılar. Test sonuçları geldiğinde çok geçti. 2 oyuncudaki koronavirüs ile karşılaşma, diğer oyuncuların da temas kurmasını sağladı. Devam eden günlerde yapılan testlerde covid-19’a sahip futbolcu sayısı artarak 9’a ulaştı. Milli maçlar bittikten sonra kulüplerine dönen oyunculara yapılan testler sonucunda olumlu vakalar tespit edildiğinde Milli futbolcular izole edildi ve 10 günlük karantina dönemleri başlatıldı.

Kenan Karaman’ın koronavirüs testi pozitif çıktı
Alman kulübü Fortuna Düsseldorf’tan yapılan açıklamada, milli takımdan döndükten sonra Kenan Karaman’a uygulanan PCR testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Ne oldu?
Hollanda, Norveç ve Letonya maçları için aday kadroya 28 oyuncu davet edildi. Daha sonra yapılan eklemelerle 32 oyuncu kampa katıldı.

Maçlar devam ederken İrfan Can Kahveci, Nazım Sangare, Merih Demiral, Zeki Çelik, Cenk Tosun, Kaan Ayhan, Dorukhan Toköz ve Emre Kılınç; Covid-19, testlerinin pozitif çıkması nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Milli Takımda 12 Kişi Yeni Tip Koronavirüse Yakalandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir: Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör