Tesla Satışları Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla

blank
Tesla, Üretim Gecikmelerine Rağmen Rekor Kâr Elde Etti

İçerik: Tesla Satışları Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla

Tesla Satışları Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla:

Tesla, daha ucuz modellere yönelik yoğun talep küresel bir parça kıtlığının etkisini telafi ettiğinden, Ocak-Mart çeyreği için Wall Street tahminlerini geçerek rekor teslimatlar açıkladı.

Tesla yaptığı açıklamada, “Model Y’nin Çin’deki güçlü karşılaması bizi cesaretlendiriyor ve hızla tam üretim kapasitesine doğru ilerliyoruz” dedi.

“Yeni Model S ve Model X de son derece iyi karşılandı … ve üretim artışının ilk aşamalarındayız” diye ekledi.

Tesla’nın Şangay fabrikası, geçtiğimiz yılın sonlarında, zaten Model 3 sedan ürettiği kilit pazarda Model Y’nin üretimine başladı. Şubat ayında, Tesla’nın Çin satışları, talep genellikle o ay meydana gelen Çin Ay Yeni Yılı tatillerinde düşse de bir önceki aya göre sıçradı.

Elektrikli otomobil üreticisi, Refinitiv verilerine göre, ilk çeyrekte 177.822 araçlık tahminlerin üzerinde, dünya çapında 184.800 araç teslim etti.

Bu aynı zamanda, geçen çeyrekte elde edilen 180.570’lik önceki rekorunu da aşıyor.

Şubat ayında Tesla, California’daki fabrikasını “parça kıtlığı” nedeniyle iki günlüğüne askıya aldı.

Wedbush’ta bir analist olan Dan Ives, “Çin ve Avrupa’nın özellikle bu çeyrekte güçlü olduğuna inanıyoruz” dedi. Biden yönetiminin elektrikli araç satışlarını artırma politikası ve artan küresel talep sayesinde Tesla’nın yıllık satışlarının bu yıl 850.000 aracı aşmasını bekliyor.

Tesla, ilk çeyrekte bir önceki çeyreğe göre yüzde 13 artışla 182.780 Model 3 / Yıl teslim etti. Buna karşılık, daha pahalı S / X’lerin teslimatları, model yenilemelerinden önce dönem boyunca 18.920’den 2.020’ye düştü.

Gerber Kawasaki CEO’su Ross Gerber, daha karlı otomobillerin satışlarındaki düşüşlerin, ilk çeyrekte Tesla için daha zayıf marjlara yol açacağını, ancak ikinci çeyrek için “patlama” sonuçlarını tahmin ettiğini söyledi.

Perşembe günü General Motors gibi diğer otomobil üreticileri, geçen yıl koronavirüs kaynaklı bir düşüşün ABD satışlarının ilk çeyreğinde toparlandığını bildirdi, ancak hacimler, birçok şirketi üretimi kısmaya zorlayan küresel bir çip kıtlığı ile sınırlandı.

Tesla, Toyota Motor Corp, Volkswagen AG ve GM gibi rakiplerinin bir parçası olmasına rağmen, dünyanın açık ara en değerli otomobil şirketi haline geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Satışları Geçen Yıla Göre İki Kattan Fazla

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Airbus, Sıfır Emisyon Geliştirme Merkezleri Kuruyor

Airbus, Sıfır Emisyon Geliştirme Merkezleri Kuruyor: Airbus, Bremen (Almanya) ve Nantes (Fransa)’daki tesislerinde Sıfır Emisyon …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör