Toyota Corolla En Çok Satan Model Oldu

blank
Toyota Corolla En Çok Satan Model Oldu

İçerik: Toyota Corolla En Çok Satan Model Oldu

Toyota Corolla En Çok Satan Model Oldu:

Toyota Türkiye, otomotiv pazarında son 30 yılın en yüksek aylık satışlarını gerçekleştirerek kendi rekorunu kırarken, kendi segmentinde Corolla modeli Mart ayında ve ilk çeyrekte en çok satılan modeller olmayı başardı.

Toyota Türkiye, otomotiv pazarında son 30 yılın en yüksek aylık satışlarını gerçekleştirerek kendi rekorunu kırarken, kendi segmentinde Corolla modeli Mart ayında ve ilk çeyrekte en çok satılan modeller olmayı başardı. Mart ayında 2 bin 306 olmak üzere 7 bin 935’i Türkiye’de üretilen hibrit Corolla satışları ile tüm rakiplerini geride bırakırken, ilk 3 ayda sonuçta 15 bin 369 adet satışa ulaşarak ilk sıraya yerleşti. Ocak ve Şubat aylarında rekorlar kıran Toyota, Mart ayında 9 bin 455 adet tarihi rekor satış gerçekleştirirken, 631’in ilk çeyreğinde 2021 bin 17 adet satış gerçekleştirdi.

Ayrıca 24 Mart’ta lansmanı yapılan hafif ticari segmentin yeni oyuncusu PROACE CITY sadece bir haftada 431 adet sattı. Toyota’nın efsanevi pick-up’ı Hilux’un yeni versiyonu, 556 adet satılarak Mart ayına damgasını vuran bir başka Toyota modeliydi.

Toyota’nın Mart ayındaki rekor satışları ile satışlar, geçen yılın ilk çeyreğine göre yılın ilk çeyreğinde yüzde 120 arttı. Toyota’nın Mart ayı satışlarında hibrit araç oranı yüzde 28 olurken, bu oran yılın ilk çeyreğinde yüzde 36 olarak kayıtlara yansıdı. Toyota, Türkiye otomotiv pazarında binek otomobil segmentinde yüzde 11,1 olurken, toplam pazarda yüzde 9,8 pay aldı.

Bozkurt “Yatırımlarımızın Getirisini Alıyoruz”
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış Ltd. Şti. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, özellikle son 3 ayda çok cazip ilgi kampanyalarının sonuçlarını net bir şekilde gördüklerini belirterek, “Mart ayında gerçekleştirdiğimiz rekor satışları 4 bin daha aşabilirdik. . Çünkü en çok satan modelimiz olan Corolla yoğun talep aldı ancak maalesef ayın 10’undan önce stokları tükendi. Tüm bunlara rağmen içinde bulunduğumuz bu süreçte bu tür gelenekleri yakalamış olmak bizim için çok önemli. Yıllardır markaya yaptığımız yatırımları ödüllendiriyoruz. Özellikle markanın teknolojik vizyonu ve hibrit teknolojilere yaptığımız yatırımlar meyvelerini vermeye başladı. “Hem kurumsal filo müşterilerinin hem de perakende müşterilerin markamızı giderek daha fazla seçmesi bizi mutlu ediyor.”

Sektörün yılın ilk üç ayında başarıyla tamamlandığına dikkat çeken Bozkurt; Ancak bundan sonraki süreç kolay olmayacak. Çünkü yüksek faiz ve yüksek kurlar var. Her şey önümüzdeki dönemde kur dalgalanmalarına bağlı olacak. Kalan 9 ay biraz daha zor görünüyor. Yine de bu yıl için yaklaşık 60 bin adetlik hedefimizi koruyoruz. Ancak bu hedef büyük ölçüde araç mevcudiyetine bağlı olacaktır. Hem araçların bulunabilirliği hem de pandemi nedeniyle ortaya çıkan koşullar sektördeki tüm markaların endişe ile takip ettiği bir konu olduğu için bekleyip göreceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota Corolla En Çok Satan Model Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor

Lincoln, 2030 Yılına Kadar Tamamen Elektrikliye Geçiyor: Lincoln, ana Ford’un tüm elektrik taahhütlerinin bir kısmını …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör