Audi’nin Yeni Q3 SUV’si Türkiye’de Satışa Başladı

blank
Audi'nin Yeni Audi Q3 SUV'si Türkiye'de Satışa Başladı

İçerik: Audi’nin Yeni Q3 SUV’si Türkiye’de Satışa Başladı

Audi’nin Yeni Q3 SUV’si Türkiye’de Satışa Başladı:

Audi’nin yeni Q3 çok yönlü bir SUV’si Türkiye’de satışa çıktı. Alman araba markasının top modellerinde görülen performans, konfor, dijital işletim sistemi ve kapsamlı bilgi-eğlence sistemleri gibi bir dizi üstün özellik sunan yeni Q3, 35 TFSI motor seçeneği ile Audi showroomlarında yerini aldı.

Audi’nin Q3 kompakt SUV’si Türkiye’de satışa çıktı. Oldukça sportif bir görünüme sahip olan Q3, teknolojik özellikleri, verimli ve yüksek performanslı motorları ve birinci sınıf bilgi ve eğlence sistemleriyle öne çıkıyor. Yeni Audi Q3, iki farklı donanım, S line ve Advanced ve 35 TFSI motor seçeneği ile sunuluyor.

Sportif görünüm
Tamamen yenilenen Audi Q3’ün sekizgen tasarımlı tek çerçeveli ön ızgarası ve geniş hava girişleri araca çok daha sportif bir görünüm katıyor. Aracın ön tasarımında, isteğe bağlı Matrix LED teknolojisi ile içeri doğru kama şeklinde hareket eden ve görüşü kolaylaştıran farlar öne çıkıyor. Ön ve arka lambaların simetrik aydınlatma grafikleri ve yan görünüm, dış tasarımla bir denge oluşturur. Omuz çizgisi çamurluklarda güçlü ve atletik bir görünüm oluştururken, aynı zamanda birbirine bağlanır. Audi’nin quattro DNA’sından esinlenen konturlar SUV’yi daha da geniş gösteriyor. Kontrast renkli çamurluk kapakları da arazi görünümünü vurgular. Otomobilin gövdesi, aynı zamanda yan arka camı da çevreleyen uzun bir tavan kenarı spoyleri ile tamamlanıyor.

Sürücü odaklı ve sportif iç mekan
Yatay çizgiler ve üç boyutlu tasarım öğeleri, etkilerini Yeni Q3’ün iç mekanı kadar dış mekanda da gösteriyor. Birinci sınıf malzemeler, mimari yapı ve yeni işletim konseptiyle mükemmel bir uyum yaratır. MMI dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, parlak siyah cam görünümlü çerçevesiyle temel unsur olarak öne çıkıyor. Sürücüye doğru 10 derecelik bir eğimde, altında klima kontrolleri bulunuyor. Konforlu koltuklar sportif bir oturma pozisyonu sağlarken, direksiyon simidi buna göre dik açıyla konumlandırılmıştır.

Verimli ve değişken alan konsepti
4.484 milimetre uzunluk, 1.849 milimetre genişlik, 1.585 milimetre yükseklik ve 77 milimetre uzatılmış dingil mesafesi ile yeni Audi Q3’ün tüm boyutları önceki nesle göre artmıştır.

Aracın arka koltukları standart olarak 150 milimetre öne ve arkaya hareket ettirilebiliyor. 40:20:40 oranında üç yönlü bölünmüş koltuk arkalıkları yedi adımda eğilebilir. Arka koltukların ve koltuk arkalıklarının konumuna bağlı olarak, bagaj bölmesi kapasitesi 410 ila 1.405 litre yükleme hacmi sağlar. Yükleme zemini üç seviyeye kadar ayarlanabilir ve arka bagaj gerekli değilse zeminin altına yerleştirilebilir. Ayak hareketi ile açılabilen elektrikli bagaj kapağı da opsiyonel olarak konfor anahtarı ile satın alınabiliyor.

blank

Tamamen dijitalleştirilmiş
İşletim sistemi tamamen yenilenen araca artık analog ekranlar dahil değil. Standart donanımda bile sürücünün çok işlevli direksiyon simidini kullanarak çalıştırdığı 10,25 inç ekrana sahip dijital bir gösterge paneli bulunur. Birinci sınıf donanıma sahip araç, isteğe bağlı MMI navigasyon plus ve birçok ek işlev sunan Audi sanal kokpit ile donatılmıştır. Kontrol panelinin ortasında da 10,1 inçlik bir dokunmatik ekran var. Sportif bir enstrüman dahil üç farklı görünüme sahip daha büyük Audi sanal kokpit plus opsiyonel olarak mevcuttur. Düz menü yapısı ile sezgisel kullanım konsepti, ses kontrolü ile tamamlanmaktadır. Sesli kontrol sistemi, ifadeleri anlar, gerektiğinde sorular sorar, seçenekler sunar ve kullanıcı ile uyum içinde çalışır. İsteğe bağlı olarak, ses kontrolü işlevi, kullanıcının yanıt vermesine yardımcı olmak için buluttaki ayrıntılı bilgilerin yanı sıra araçta depolanan bilgilere erişim sağlar.

Konfor ve güvenlik: sürücü destek sistemleri
Kaliteli ve son teknoloji sistemler de Yeni Q3’ün güvenliğine katkıda bulunuyor. Bu sistemlerden biri adaptif sürüş asistanıdır. Bu yardımcı, aracın uzunlamasına ve yanal hareketini kontrol eder ve aracı dar şeritlerde ve kısmen kapalı yollarda bile şeridinde tutar. Audi Q3, 360 derecelik dört kamera sayesinde manevra yapmayı da kolaylaştırır. Bu kameralar bilgi-eğlence ekranında SUV’nin çevresini gösteriyor. Park asistanı sistemi sayesinde araç, park alanlarına otomatik olarak girip çıkabiliyor. Sürücünün sadece hızlanması, fren yapması ve vites değiştirmesi gerekiyor. Sürücü dik bir park yerinden veya dar bir girişten geri dönmek isterse, çapraz trafik yardımı etkinleştirilir. Diğer bir özellik ise şerit değiştirme asistanıdır. Sistem kör noktada veya arkadan hızla yaklaşan bir araç algıladığında ilgili dış aynada bulunan uyarı lediyle kullanıcıyı uyarır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi’nin Yeni Q3 SUV’si Türkiye’de Satışa Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör