Genesis, Gökyüzünde Drone Uçurma Rekoru Kırdı

İçerik: Genesis, Gökyüzünde Drone Uçurma Rekoru Kırdı

Genesis, Gökyüzünde Drone Uçurma Rekoru Kırdı:

Drone şovları, dikkatinizi çekmek isteyen insanlar ve şirketler için hızla tercih edilen bir araç haline geliyor ve Genesis bunu çok iyi biliyor. Hyundai’nin sahip olduğu otomobil markası, 29 Mart’ta logosunu sergilemek için 3.281 drone kullanarak ve aksi takdirde Şanghay’da reklam vermek için Guinness Dünya Rekorunu aynı anda en fazla İnsansız Hava Aracı olarak kırarak Çin’e girişini gerçekleştirdi.

Önceki rekor sahibi Shenzhen Damoda Akıllı Kontrol Teknolojisine göre önemli bir gelişme. Şirket, Eylül 2020’de ‘sadece’ 3.051 drone uçurdu. Bu da Rusya’da sadece birkaç gün önce 2.200 drone performansıyla rekor kırdı. Drone ışık gösterileriyle ünlenen Intel, en son Temmuz 2018’de California, Folsom üzerinde uçan 2.066 drone ile rekoru elde etti.

Bunun gibi özellikler tipik olarak, dronlara çarpışmaları önlemek için sürüyü koordine ederken belirli şekiller oluşturmalarını söyleyen koreografi yazılımına dayanır.

Elbette bu bir tanıtım dublörü ve başka bir şirketin çok geçmeden Genesis’i bir araya getirmenin bir yolunu bulması şaşırtıcı olmayacak. Bununla birlikte, drone şovlarının sadece birkaç yıl içinde ne kadar ilerlediğini ve robotik fanteziler yapmaya kararlı şirketler arasındaki rekabeti kolayca artırabileceğini gösteriyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Genesis, Gökyüzünde Drone Uçurma Rekoru Kırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Valheim, Üç Haftalık Erken Erişimde Dört Milyon Kopya Sattı

Valheim, Üç Haftalık Erken Erişimde Dört Milyon Kopya Sattı: İsveç’teki beş kişilik bir ekip olan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör