Godzilla vs Kong, 12 Günde 300 Milyon Dolara Yakın Gişe Yaptı

blank
Godzilla vs Kong, 12 Günde 300 Milyon Dolara Yakın Gişe Yaptı

İçerik: Godzilla vs Kong, 12 Günde 300 Milyon Dolara Yakın Gişe Yaptı

Godzilla vs Kong, 12 Günde 300 Milyon Dolara Yakın Gişe Yaptı:

Godzilla – Kong, bu sorunlu COVID-19 zamanlarında olasılıklara ve emsal sete meydan okumaya devam ederken, Pazar gününe kadar gişede dünya çapında 285,4 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Bu da onu, salgın başladığından beri 200 milyon doları aşan en hızlı film yapıyor; Tenet 24 gün sürdü, Godzilla – Kong ise 12 gün sürdü – ilk pazarlar arasında Hindistan ile 24 Mart’ta prömiyeri yapıldı. Bu hafta sonu, ABD tiyatrolarına (ve eşzamanlı olarak HBO Max’a) gelişi tarafından yönlendirildi; burada Godzilla vs Kong, uzun Paskalya hafta sonunu da içeren ilk beş günde 48,5 milyon dolar biriktirdi.

En büyük katkıda bulunan Çin, bu hafta sonu Godzilla ile Kong’un küresel gişesine genel olarak üç gün içinde 44,2 milyon dolar (yaklaşık 324 kror) ekleyen Çin olabilir. MonsterVerse filmi, ABD’de çıkışından bir hafta önce Çin’de piyasaya sürüldü ve Godzilla ile Kong’un iç pazarındaki büyümeyi çok geride bırakıyor. Pazar günü, Godzilla – Kong, Çin’de 137,1 milyon doların üzerinde kazandı. Doğal olarak canavar karma film için en büyük pazar bu. Sırada 48,5 milyon dolar ile ABD yer alırken, onu Meksika (12,9 milyon dolar), Avustralya (10,9 milyon dolar), Tayvan (9,7 milyon dolar) ve Rusya (9,6 milyon dolar) takip ediyor.

Hindistan’da Godzilla – Kong, 12 gün önce piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 6.07 milyon dolar (tahmini bir Rs. 44.57 crore) getirdiği bildirildi. Ancak sayı ileriye dönük olarak ağır bir şekilde etkilenecek, ne de ülkede en çok ekrana sahip eyalet olan Maharashtra, hızlı COVID-19 saniyesini sınırlamak için yeni kilitleme önlemlerinin bir parçası olarak sinemaların 30 Nisan’a kadar kapatılacağını duyurdu. dalga. Hindistan Pazar günü günde 1.00.000 vakayı geçti ve Maharashtra bunlardan 57.074’e katkıda bulundu. Maharashtra’da en çok ekrana sahip şehir olan Mumbai, Pazar günü 11.000’den fazla vaka kaydetti.

Warner Bros. Studios’un uluslararası dağıtım başkanı Andrew Cripps, hazırladığı bir açıklamada şunları söyledi: “Bu iki ikonik devin dünyanın dört bir yanındaki sinemalara geri dönmesi ve hatta beklentileri bu kadar büyük bir şekilde aşması şaşırtıcı değil. Çin’deki inanılmaz sayılarımızın başı çekmesi ve Avustralya, Tayvan, Suudi Arabistan ve Meksika gibi pazarlardaki güçlü açılışlarımızla, dünya çapında Godzilla ile Kong için güçlü bir tiyatro oyunu bekliyoruz. “

Legendary’nin küresel prodüksiyon başkan yardımcısı Mary Parent, “Bu filmin sinemada gösterime girmesi, insanlar salgın bir dünyada eğlenceye bakmaya devam ederken, film seyrinin olumlu bir işareti” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Godzilla vs Kong, 12 Günde 300 Milyon Dolara Yakın Gişe Yaptı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

JJ Abrams, Portal Filmi Projesinin Devam Ettiğini Söyledi

JJ Abrams, Portal Filmi Projesinin Devam Ettiğini Söyledi: JJ Abrams, bir Portal filmi olasılığını ilk …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör