LG, Bazı Teknoloji Piyasalarından Çekileceğini Onayladı

blank
LG, Bazı Teknoloji Piyasalarından Çekileceğini Onayladı

İçerik: LG, Bazı Teknoloji Piyasalarından Çekileceğini Onayladı

LG, Bazı Teknoloji Piyasalarından Çekileceğini Onayladı:

Anavatanı Kore’den çıkan raporlar doğruydu, LG mobil işini kapatıyor. Kayıpların artmaya devam ettiği ve görünüşte ilginç telefonlara harcanan milyarlarca dolar ile elektronik devi, zorlu telefon bölümünde resmi olarak havluya attı. Şirket yaptığı açıklamada, “LG, diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için mobil uzmanlığından yararlanmaya ve 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek” dedi.

Şimdilik LG, mevcut telefon envanterinin satışa hazır olduğunu ve mevcut cihazların “bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için” satış sonrası destek ve yazılım güncellemelerini almaya devam edeceğini söyledi. Şirket, bazı LG telefonlarının bu tarihten sonra satılmaya devam edebileceğini belirtmesine rağmen, Temmuz ayı sonuna kadar mobil işini durdurmayı bekliyor.

CEO’sunun 2021 yılına kadar servetini geri çevirme taahhüdüne rağmen, LG’nin Velvet ve Wing cihazları halkın ilgisini çekmeyi başaramadı. Çift ekranlı telefonların cazibesi (ve döndürülebilir ekranların vaadi), tüketicileri baskın oyuncular Apple ve Samsung ile yollarını ayırmaya teşvik etmek için açıkça yeterli değildi. OnePlus ve Xiaomi’nin beğenilerinden uygun fiyatlı amiral gemileri, pazar payından geriye kalanları kesmeye devam etti.

Aralık ayında, yazı Koreli elektronik devi için duvarda duruyordu. LG, küresel telefon pazarındaki hissesinin yüzde 1,7’ye düştüğü düşük ve orta sınıf telefonlarının tasarımlarını üçüncü şahıslara devredeceğini duyurdu. Sadece aylar önce, 400 dolarlık K92 ile ucuz 5G telefon arenasını kırmaya çalışmıştı.

LG’nin küresel kurumsal iletişim başkanı Ken Hong, Engadget’e şunları söyledi: “LG markasının mobil alandan ayrılması bazılarını hayal kırıklığına uğratabilir, ancak çalışanların ve hissedarların menfaatine en uygun olanı yapmanın da kritik öneme sahip olduğu bir sektördeyiz,” dedi. “Diğer sevilen telefon markalarının bizden önce gösterdiği gibi, bu bir sayı oyunu, popülerlik yarışması değil.”

Açıkçası LG, akıllı telefon hırslarından kavga etmeden vazgeçmeye hazır değildi. Geçtiğimiz ay Kore gazetesi Dong-A Ilbo, boşalan işi Almanya’daki Volkswagen AG ve Vietnam’daki Vingroup JSC’ye satma görüşmelerinin sürdüğünü, ancak tartışmaların sonuçta başarısız olduğunu bildirdi. Nikkei Asia’ya göre, LG’nin akıllı telefon işini büyütme konusundaki yetersizliği, en azından kısmen küresel bir yarı iletken depolamadan etkilendi – yerel rakibi Samsung’un aksine, LG kendi akıllı telefon yonga setlerini üretmiyor ve sınırlı tedarik, şirketin bu konuda mücadele ettiği anlamına geliyordu. gelecekteki mobil cihazlar için yeterli silikon tedariğini güvence altına alın.

LG’nin tam açıklaması aşağıda bulunabilir:

“LG Electronics Inc. (LG), mobil iş birimini kapattığını duyurdu. Karar bugün erken saatlerde yönetim kurulu tarafından onaylandı.

LG’nin inanılmaz derecede rekabetçi cep telefonu sektöründen çıkmaya yönelik stratejik kararı, şirketin kaynakları elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar, akıllı evler, robotik, yapay zeka ve işletmeler arası çözümler gibi büyüme alanlarına ve ayrıca platformlara ve Hizmetler.

Mevcut LG telefon envanteri satışa sunulmaya devam edecek. LG, mevcut mobil ürünlerin müşterileri için bölgeye göre değişiklik gösterecek bir süre için servis desteği ve yazılım güncellemeleri sağlayacaktır. LG, cep telefonu işinin kapanışı boyunca tedarikçiler ve iş ortaklarıyla işbirliği içinde çalışacaktır. İstihdamla ilgili ayrıntılar yerel düzeyde belirlenecektir.

LG, diğer iş alanlarında rekabet gücünü daha da güçlendirmeye yardımcı olmak için mobil uzmanlığından yararlanmaya ve 6G gibi mobilite ile ilgili teknolojileri geliştirmeye devam edecek. LG’nin mobil iş operasyonlarının yirmi yılı boyunca geliştirilen temel teknolojiler de korunacak ve mevcut ve gelecekteki ürünlere uygulanacaktır.

Cep telefonu işindeki düşüşün 31 Temmuz’a kadar tamamlanması bekleniyor, ancak bazı mevcut modellerin envanteri bundan sonra hala mevcut olabilir. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG, Bazı Teknoloji Piyasalarından Çekileceğini Onayladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak: Google Meet, kullanıcıların ek bir ekran üzerinden uzak üyeler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör