Rusya’nın Twitter Engeli 15 Mayıs’a Kadar Devam Edecek

blank
Rusya'nın Twitter Engeli 15 Mayıs'a Kadar Devam Edecek

İçerik: Rusya’nın Twitter Engeli 15 Mayıs’a Kadar Devam Edecek

Rusya’nın Twitter Engeli 15 Mayıs’a Kadar Devam Edecek:

Rusya, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD sosyal medya şirketinin yasaklı içeriğin silinmesini hızlandırdığını kabul etmesine rağmen, Twitter’ın cezalandırıcı yavaşlamasını 15 Mayıs’a kadar uzatacağını söyledi.

Moskova geleneksel olarak İnternet’in denetiminde komşu Çin’e göre daha etkili bir rol üstlendi. Ancak Kremlin eleştirmeni Alexei Navalny’nin tutuklanması ve hapse atılmasıyla bu yıl sürtüşmeler artarken, daha sert bir çizgiye işaret etti.

Rusya, Mart ayından bu yana yasadışı gördüğü içeriği kaldırmadığı için Twitter’ın hızını engelledi ve onu tamamen engellemekle tehdit etti. Bazı kullanıcılar için fotoğrafların ve videoların yüklenmesi daha uzun sürer.

Ancak, devlet iletişim izleme örgütü Roskomnadzor Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın 1 Nisan’da Rus yetkililerle görüşmelerde bulunduğunu ve bunun sonucunda kendisine daha fazla zaman verilmesi için bir anlaşma sağlandığını ve yasaklanan içeriğin daha hızlı silindiğinin kabul edildiğini söyledi.

Roskomnadzor açıklamasında, Twitter’ın bir talep aldıktan sonraki 81 saat içinde yasadışı içeriği kaldırdığını söyledi. Bu hala yasada talep edilen 24 saatten çok daha uzun.

Twitter, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Rus yetkililer bu yıl Twitter’ı ve diğerlerini Moskova’nın yasadışı olarak çocukları Kremlin karşıtı protestolara katılmaya çağırdığını söylediği mesajları silmemekle suçladı. Twitter, platformunun yasadışı davranışları teşvik etmek için kullanılmasına izin vermiyor, çocuğun cinsel istismarına karşı sıfır tolerans politikası uyguladığını ve intihar veya kendine zarar vermeyi yasakladığını söylüyor.

Rusya’nın trafiğini yavaşlatma hamlesini duyurmasının ardından Twitter, ifade özgürlüğü üzerindeki etkisinden endişe duyduğunu söyledi.

Rusya’nın yanı sıra, hükümetler güçlerini kısıtlamaya çalışırken, büyük sosyal medya şirketleri dünya çapında artan sayıda anlaşmazlığa karıştı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Rusya’nın Twitter Engeli 15 Mayıs’a Kadar Devam Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Uber, Tazminat Olarak 1,1 Milyon Dolar Ödeyecek

Uber, Tazminat Olarak 1,1 Milyon Dolar Ödeyecek: Uber’e, 14 kez yolculuk etmesine izin verilmeyen kör …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör