Discord, 2020’de Tam 2200 Sunucuyu Yasakladı

blank
Discord, 2020'de Tam 2200 Sunucuyu Yasakladı

İçerik: Discord, 2020’de Tam 2200 Sunucuyu Yasakladı

Discord, 2020’de Tam 2200 Sunucuyu Yasakladı:En son şeffaflık raporuna göre Discord, 2020’nin ikinci yarısında 2.000’den fazla sunucuyu şiddet içeren veya aşırılık yanlısı içerik için sildiğini söylüyor. Toplamda Boogaloo Boys gibi hareketlere adanmış 2.212 sunucuyu ve Trust ve Güvenlik ekibi onlardan 1.5004’ünü proaktif olarak yok etti. Ayrıca benzer ihlaller nedeniyle 30.000’den fazla hesabı sildi.

Discord kendi resmi hesabından yaptığı açıklamada ”Proaktif, etkili moderasyonu daha da önemli hale getiren Discord’a 2020’de pek çok yeni insanı ağırladık. Güven ve Güvenlik ekibimiz yılda iki kez, topluluklarımızı herkes için nasıl daha güvenli hale getirdiğimizi rapor ediyor. En son rapor burada:http://dis.gd/2020report” dedi.

Bu rakamları bir perspektife oturtmak için, şirket yılın ikinci yarısında toplam 27.410 sunucuyu ve 266.075 spam olmayan hesabı kaldırdı. Aşırılık yanlısı veya şiddet içeren içerik nedeniyle yasakladığı topluluk sayısı, 2020’nin ilk yarısına kıyasla yaklaşık yüzde 93 arttı. Discord, kendi adına daha proaktif bir yaklaşıma ve daha genel olarak aşırılıkçı hareketlerin büyümesine atlıyor. Örneğin, 334 sunucunun QAnon ile bağlantısı olduğunu söylüyor. Şirket raporda, “Nefret, şiddet veya aşırılık yanlısı ideolojiler etrafında örgütlenen gruplara Discord’da yer olmadığına inanmaya devam ediyoruz” diyor.

Bir oyun oynarken arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullandığınız bir uygulama olan Discord, o zamandan beri kitap kulüplerinden müzik seanslarına kadar her şeyi barındıran insanları bulabileceğiniz bir yere dönüştü. Üstelik koronavirüs salgınının başlamasından bu yana insanlar servise akın etti. Ve bu büyümeyle birlikte Discord, hizmetini oyuncu olmayanlar için daha ulaşılabilir hale getirmek için geçen yılın ortasında yeniden markalaşarak gözünü ana akım başarıya çevirdi. Rapor ve detaylandırdığı eylemler, Microsoft’un platformu 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüştüğü bildirildi. Bu tür potansiyel kazanımların geçmişine baktığımızda, Twitter gibi örnekleriniz var. 2019 röportajında, Disney’in eski CEO’su Bob Iger, Disney’in platformdaki tüm “pislikler” nedeniyle kısmen anlaşmadan uzaklaştığını söyledi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Discord, 2020’de Tam 2200 Sunucuyu Yasakladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Yahoo, 4 Mayıs’ta Tamamen Kapatılacak

Yahoo, 4 Mayıs’ta Tamamen Kapatılacak: İnternet tarihindeki en uzun süredir devam eden ve en çok …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör