Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi Açıklandı

blank
Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi Açıklandı

İçerik: Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi Açıklandı

Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi Açıklandı:Amazon patronu Jeff Bezos, Forbes’in 35. Yıllık Dünya Milyarderler Listesi’ne göre, 177 milyar dolarlık net değeri ile gezegendeki en zengin kişi olmaya devam ediyor. İkinci sırada ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk 151 milyar dolar ile yer alıyor.

Bezos ve Musk genel olarak geçler listesinin başında yer aldılar ve ara sıra 1 numara için mücadele ediyorlar.

Listenin 24 yıldır en üst sıralarında yer alan Microsoft kurucu ortağı Bill Gates 124 milyar dolar ile 4. sırada yer alırken, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg 97 milyar doların biraz üzerinde ile 5. sırada yer alıyor. Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison, 93 milyar dolar ile 7. sırada.

Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin, sırasıyla 91.5 milyar $ ve 89 milyar $ ile 8. ve 9. sıraları aldı.

Bezos, net serveti 160 milyar dolara ulaştığında 2018’de en üst sırayı aldı (2017’de de kısa bir süre oldu).

Bezos, bu yılın ilerleyen günlerinde CEO unvanını Amazon Web Hizmetleri’nin şu anki başkanı Andy Jassy’ye verecek. Bezos, e-ticaret devinin yönetim kurulu başkanı olarak kalacak. Pandemi, Amazon’a büyük bir destek verdi ve daha fazla insanın mağazalara gitmekten kaçınmak için çevrimiçi satın alması sağlandı. 2020’nin dördüncü çeyreğinde, net satışlar yıldan yıla% 44 artışla 125,6 milyar dolara yükseldi.

Teknoloji haricindeki üç isim ilk 10’u tamamlıyor. Forbes’a göre Louis Vuitton ve Sephora’yı içeren bir marka imparatorluğunun başında 3 numarada Fransız Bernard Arnault var. 6 numarada, Omaha ile ünlü bir yatırım dehası Warren Buffet var. Ve Forbes’a göre 10 numara, Hindistan’ın petrokimya, petrol ve gaz, telekom ve perakendeye odaklanan Reliance Industries’i yöneten Mukesh Ambani.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi Açıklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör