LG, Bazı Telefonlar için Android 12’yi Piyasaya Sürecek

blank
LG, Bazı Telefonlar için Android 12'yi Piyasaya Sürecek

İçerik: LG, Bazı Telefonlar için Android 12’yi Piyasaya Sürecek

LG, Bazı Telefonlar için Android 12’yi Piyasaya Sürecek:

LG, uygun modeller için Android 11 güncellemelerini kullanıma sunacak ve ayrıca, web sitesindeki bir SSS sayfasına göre, akıllı telefon işinden çıkmasına rağmen belirli telefonlara Android 12’yi tanıtmaya çalışıyor. LG, Pazartesi günü akıllı telefon işinin tamamen kapatıldığını duyurdu, ancak LG telefonlarına sahip kişiler hemen desteksiz kalmayacak. Şirket, telefonlarından birkaçı için bir sonraki büyük yazılım güncellemesini getirmeye çalıştığını söylese de, bunların kullanıma sunulması Google’ın dağıtım programına ve test sırasında yeni yazılımı çalıştıran bağımsız modellerin performansına bağlı olacaktır. Şirket, hangi modellerin güncellemeyi alacağını açıklamadı.

LG’nin Güney Kore sitesindeki bir SSS sayfası, şirketin uygun telefonlar için Android 11 güncellemesini sunmaya devam edeceğini ve aynı zamanda bazı telefonlar için Android 12’yi kullanıma sunmayı planladığını gösteriyor. Ancak LG, Android 12 işletim sistemi sunum planlarının farklı pazarlar için değişeceğini söylüyor.

Belirtildiği gibi, bu yükseltme planları, yeni Android 12 yazılımını test ederken Google’ın dağıtım programı ve seçilen telefonların performansı göz önünde bulundurularak ayarlanabilir. Bu, LG’nin gelecekte Android 12’yi belirli telefonlara sunmaya çalıştığı ancak test aşamasında sorunlar çıkması durumunda planı tamamen iptal edebileceği anlamına geliyor.

LG, yıllarca yinelenen kayıpların ardından sadece bir gün önce akıllı telefon işinden çekilme kararını açıkladı. LG’deki mobil bölüm, yaklaşık altı yıllık yaklaşık 4,5 milyar dolarlık zararı kaydetti. Şirket, ileriye dönük olarak elektrikli araç bileşenleri, bağlı cihazlar ve akıllı evler gibi büyüme alanlarına odaklanmayı hedefliyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: LG, Bazı Telefonlar için Android 12’yi Piyasaya Sürecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google’ın Pixel 5 Nisan Güncellemesi, GPU Performansını Arttırdı

Google’ın Pixel 5 Nisan Güncellemesi, GPU Performansını Arttırdı: Google’ın Pixel telefonları tutarlı bir şekilde akıllı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör