PUBG Mobile, Hile Yüzünden 1,6 Milyondan Fazla Hesabı Engelledi

blank
PUBG Mobile, Hile Yüzünden 1,6 Milyondan Fazla Hesabı Engelledi

İçerik: PUBG Mobile, Hile Yüzünden 1,6 Milyondan Fazla Hesabı Engelledi

PUBG Mobile, Hile Yüzünden 1,6 Milyondan Fazla Hesabı Engelledi:

Geliştiriciler Twitter’da paylaştığı PUBG Mobile, yaklaşık beş gün içinde 1,6 milyondan fazla hesabı kalıcı olarak yasakladı. PUBG Mobile tarafından paylaşılan en son Ban Pan anti-hile raporu, yasaklanan ve çoğu Bronz olan çeşitli katmanlardaki farklı oyuncu yüzdelerini gösteriyor. Geçen haftanın sonlarına ait tweet, kullanılan farklı hile ve hack türlerinin yüzdelerini de paylaşıyor ve bunların çoğu, oyuncuların düşmanlara kilitlenmesini sağlayan otomatik nişan saldırılarıydı.

PUBG Mobile, rakiplerine karşı haksız avantaj elde etmek için belirli istismarları kullanan bilgisayar korsanlarının ve hile yapanların oyunlarından kurtulmak için 2019’un sonlarında Ban Pan anti-hile sistemini tanıttı. O zamandan beri birçok oyuncu yasaklandı ve en son hile karşıtı raporla PUBG Mobile, Twitter’da 1.691.949 hesabın oyuna kalıcı olarak erişimini yasakladığını paylaştı. Bu 28 Mart ile 1 Nisan arasında yapıldı.

PUBG Mobile, tweet’te 1,6 milyonu aşkın hesaptan yüzde 35’inin Bronze kademesinde, yüzde 13’ünün Diamond’da, yüzde 12’sinin Crown’da, yüzde 11’inin Silver ve Platinum’da, yüzde 9’unun Gold’da ve yüzde 8’inin olduğunu paylaştı. Ace’de ve kalan yüzde 1 Conqueror’da.

Oyuncuların kullandığı hack türlerini detaylandıran PUBG Mobile, bu yasaklı hesapların yüzde 34’ünün, oyuncuların rakiplerine kilitlenmesini ve diğer oyuncuları sırasıyla duvarlardan tespit etmesini sağlayan otomatik nişan alma ve X-Ray görüş hackleri kullandığını paylaştı. Bu hesapların yüzde 12’si hız kesmek kullanıyordu, yüzde 6’sı alan hasarının modifikasyonunu kullanıyordu, yüzde 4’ü karakter modelini değiştiriyordu ve yüzde 10’u diğer hack türlerini kullanıyordu.

Önceki yasaklama turunda, 1.813.787 hesap aynı hack’leri kullandığı için PUBG Mobile’dan yasaklanmıştı.

PUBG Mobile, Hindistan’da hala yasaklanmış durumda ve yeniden başlatma girişimleri olsa da, oyunun kaderi belirsizliğini koruyor.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: PUBG Mobile, Hile Yüzünden 1,6 Milyondan Fazla Hesabı Engelledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Overwatch, NVIDIA’nın Reflex Teknolojisi İçin Tam Destek Alıyor

Overwatch, NVIDIA’nın Reflex Teknolojisi İçin Tam Destek Alıyor: PTR istemcisi üzerinde birkaç haftalık genel testin …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör