ABD, 2022’de Pekin Kış Olimpiyatları’nı Boykot Etmeyi Düşünüyor

blank
ABD, 2022'de Pekin Kış Olimpiyatları'nı Boykot Etmeyi Düşünüyor

İçerik: ABD, 2022’de Pekin Kış Olimpiyatları’nı Boykot Etmeyi Düşünüyor

ABD, 2022’de Pekin Kış Olimpiyatları’nı Boykot Etmeyi Düşünüyor: Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, ABD’nin Pekin’deki 2022 Kış Olimpiyatlarını boykot etmeyi düşündüğünü söyledi. Kış oyunları Şubat ayında başlayacak.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ned Price gazetecilere verdiği demeçte, CNBC’ye göre gemideki müttefik ülkelerle ortak boykotun “kesinlikle tartışmak istediğimiz bir şey” olduğunu söyledi.

“Eşgüdümlü bir yaklaşım sadece bizim çıkarımıza değil, aynı zamanda müttefiklerimizin ve ortaklarımızın da çıkarına olacaktır,” bildirildiğine göre Price, Çin askeri genişlemesini ve insan hakları ihlallerini engellemek isteyen Biden yönetiminin hiçbir şey yapmadığını da sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanlığı brifinginde basın önünde konuşan Price, Pekin oyunlarının hala yaklaşık bir yıl uzakta olduğunu vurguladı.

Price, “2022’den bahsediyoruz ve hala 2021 Nisan’ındayız, bu yüzden bu oyunlara biraz zaman kaldı” dedi. “Üzerine bir zaman çerçevesi koymak istemem ama bu tartışmalar devam ediyor.”

Price, Salı akşamı Dışişleri Bakanlığı sözcüsünün resmi Twitter hesabından attığı bir tweet’te bu duyguyu yineledi.

Price, “Dediğim gibi, Pekin Olimpiyatları ile ilgili herhangi bir duyurumuz yok,” diye tweet attı. “2022 bir kaçış yolu olmaya devam ediyor, ancak ortak kaygılarımızı tanımlamak ve ÇHC’ye ortak yaklaşımımızı oluşturmak için müttefiklere ve ortaklarla yakın danışmaya devam edeceğiz.”

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, 2022’de Pekin Kış Olimpiyatları’nı Boykot Etmeyi Düşünüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Signal Üzerinden Arkadaşlarınıza Kripto Para Gönderebilirsiniz

Signal Üzerinden Arkadaşlarınıza Kripto Para Gönderebilirsiniz: Signal, Salı günü, uygulamalarının beta sürümünde yeni bir eşler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör