Chevrolet, 650 Km Menzile Sahip Elektrikli Bir Otomobil Yapacak

blank
Chevrolet, 650 Km Menzile Sahip Elektrikli Bir Otomobil Yapacak

İçerik: Chevrolet, 650 Km Menzile Sahip Elektrikli Bir Otomobil Yapacak

Chevrolet, 650 Km Menzile Sahip Elektrikli Bir Otomobil Yapacak:

GM, Ultium EV platformuna milyarlarca yatırım yaptı, bu nedenle otomobil üreticisinin, markaları arasında modelleri elektriklendirmek için teknolojiyi kullanmasını bekleyebilirsiniz. General Motors Başkanı Mark Reuss, yakında elektrikli bir versiyona sahip olacak araçlarından birinin Silverado kamyonet olduğunu duyurdu. Ayrıca, elektrikli pikabın GM’nin yeni Factory ZERO’da, yakın zamanda duyurulan Hummer EV ile birlikte yapılacağını da açıkladı.

Otomobil üreticisi, elektrikli Silverado’nun sıfırdan elektrikli bir araç olarak tasarlandığını ve perakende ve filo versiyonlarında satışa sunulacağını söylüyor. Aynı zamanda tek bir şarjla 400 mil yapabilecek – en azından GM’nin tahminine göre. Bu, EPA’nın derecelendirmesine göre değişebilir, ancak araç gerçekten bir şarja ihtiyaç duymadan 400 mile ulaşabilirse, menzili Tesla’nın 2020 Uzun Menzilli Plus Model S’ye rakip olabilir.

GM yaklaşan Silverado EV hakkında pek fazla ayrıntı açıklamadı, ancak Autoblog’a göre üretimi 2022’nin sonlarında başlayacak. Ayrıca, 2023’ün başlarında bir 2024 modeli olarak satışa sunulacağı bildiriliyor. Aracın üretileceği Factory ZERO, GM’nin Detroit-Hamtramck montaj fabrikasıdır. Otomobil üreticisi, özellikle çeşitli tamamen elektrikli kamyonlar ve SUV’lar üretebilmek için tesise 2,2 milyar dolar yatırım yaptı. Silverado EV ve bu yılın sonlarında üretime başlayacak olan Hummer EV’ye ek olarak, GM ayrıca fabrikada Cruise Origin’i (kendi kendine giden elektrikli bir minibüs) inşa edecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Chevrolet, 650 Km Menzile Sahip Elektrikli Bir Otomobil Yapacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor: Otomobil üreticileri, özellikle teknoloji yüklü elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör