Google Nest Hub 2. Nesil Akıllı Ekran Tanıtıldı

blank
Google Nest Hub 2. Nesil Akıllı Ekran Tanıtıldı

İçerik: Google Nest Hub 2. Nesil Akıllı Ekran Tanıtıldı

Google Nest Hub 2. Nesil Akıllı Ekran Tanıtıldı:

Google Nest Hub akıllı ekran uyku özellikleriyle piyasaya sürüldü. Şirketin bu ikinci nesil cihazı, bir kişinin uykusunu izlemek için yeni teknolojiye sahip ve bu özellik tamamen isteğe bağlı. Akıllı ekran, kullanıcının uykusunu izlemek için Google’ın düşük enerjili radar teknolojisi Soli’yi kullanıyor. Kamera yoktur, ancak harika bir ses çıkışı için geliştirilmiş iç kısımlarla birlikte gelir. Tıpkı Nest Mini ve Nest Audio gibi, ikinci nesil Google Nest Hub da özel bir cihaz üzerinde makine öğrenimi çipi ile birlikte gelir.

Google Nest Hub özellikleri
Google Nest Hub, dijital fotoğraf çerçevesi olarak da çalışabilen kenarsız bir cam ekrana sahiptir. Google, Nest Hub’ın yüzde 54 oranında geri dönüştürülmüş tüketici sonrası plastik içeren plastik mekanik parçalarıyla geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarlandığını söylüyor.

Ses söz konusu olduğunda, yeni Nest Hub’ın hoparlörü birinci nesil cihazla aynı ses teknolojisine dayanıyor, ancak orijinal Nest Hub’dan yüzde 50 daha fazla bas sunduğu iddia ediliyor. Kullanıcılar YouTube Music, Spotify, Apple Music ve Pandora gibi hizmetlerden müzik, podcast veya sesli kitap yayınlayabilir. Netflix, Disney + ve YouTube TV gibi sağlayıcıların TV şovlarını ve filmlerini izlemek için de kullanabilirler.

Diğer özellikler arasında, basit bir el hareketiyle içeriği duraklatmak veya oynatmak için kullanılabilen Hızlı Hareketler bulunur. Google bir blog gönderisinde “Ve dahili bir Thread radyosu ile Nest Hub, Project Connected Home over IP çalışma grubu tarafından oluşturulan yeni bağlantı standardıyla çalışacak ve bağlı evinizi kontrol etmeyi daha da kolaylaştıracak” dedi.

Google Nest Hub Uyku Algılama özelliği ayrıntıları
Belirtildiği gibi, ikinci nesil Nest Hub kamerasız bir tasarıma sahiptir ve kullanıcıların uykularını anlamasına ve iyileştirmesine yardımcı olmak için Uyku Algılama tercihli özelliği içerir. Google’ın bir blog gönderisine göre, Sleep Sensing, ekrana en yakın kişinin hareketlerine ve nefes alışlarına göre nasıl uyuduğunu analiz etmek için Motion Sense kullanıyor. Motion Sense, daha önce Google Pixel 4 akıllı telefonlarında görülen Soli düşük enerjili radar teknolojisiyle desteklenmektedir.

Uyku Algılama ayrıca öksürük ve horlama gibi uyku bozukluklarını, odadaki ışık ve sıcaklık değişikliklerini sırasıyla Nest Hub’ın dahili mikrofonları, ortam ışığı ve sıcaklık sensörleriyle algılayabilir.

Google Nest Hub, her sabah kullanıcılarına ekranda kişiselleştirilmiş bir uyku özeti sunar. Google Asistan’a sahip olduğundan, “Hey Google, nasıl uyudum?” Diye sorabilirsiniz. uykunuz hakkında bilgi almak için. Google, Uyku Algılama’nın sağlıkla ilgili diğer bilgilerin yanı sıra uyku özetini izlemek için Android ve iOS cihazlarda Google Fit uygulamasına bağlanabileceğini söylüyor.

Ek olarak, Uyku Algılama özel uyku zamanı programları ve kişiselleştirilmiş öneriler sunar. Google, bu önerilerin bir uyku bilim insanı ekibi tarafından geliştirildiğini ve Amerikan Uyku Tıbbı Akademisi’nin rehberliğini kullandığını söylüyor.

Gizlilik söz konusu olduğunda Google, Uyku Algılamanın isteğe bağlı olduğunu söylüyor. Kullanıcılar, etkinleştirmek isteyip istemediklerini seçebilirler ve ekranda, kullanıcıların ne zaman açık olduğunu bilmelerini sağlamak için görsel bir gösterge vardır. Google’a göre Motion Sense, belirli vücut veya yüzleri değil, yalnızca hareketi algılar. Öksürme ve horlama ses verileriniz yalnızca cihazda işlenir. Uyku verileri de herhangi bir zamanda silinebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Nest Hub 2. Nesil Akıllı Ekran Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor

Facebook, Sanal Gerçeklik Kulaklıklarında Reklam Test Ediyor: Facebook, platformun kurucusunun asla yapmayacağını söylemesine rağmen, Oculus …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör