Instagram, TikTok Düet Tarzı Özellikleri Reels’e Getiriyor

blank
Instagram, Clubhouse Uygulamasına Rakip Olmak İstiyor

İçerik: Instagram, TikTok Düet Tarzı Özellikleri Reels’e Getiriyor

Instagram, TikTok Düet Tarzı Özellikleri Reels’e Getiriyor:

Instagram’ın kısa biçimli video bölümü Makaralar daha da TikTok’a benziyor. Yeni Remix özelliği, TikTok’un Duet’ine çok benziyor. Yanında kendi videonuzu paylaşarak başka bir kullanıcının videosuyla etkileşim kurabilirsiniz.

Başka birinin videosunu yeniden düzenlemek için menü simgesine dokunun. Instagram uygulamasında yeni bir video kaydedebilir veya kamera rulonuzdan önceden kaydedilmiş bir video yükleyebilirsiniz. Ses, efektler ve oynatma hızı dahil olmak üzere bazı düzenleme seçenekleri vardır. Özellik, yeni Reel yüklemelerinde varsayılan olarak etkindir. Her gönderideki menüden daha eski videolar için bunları açabilirsiniz.

İnstagram kendi hesabından yaptığı açıklamada ”Yeniden remiks, Artık Reels’teki Remix özelliğini kullanarak zaten var olan bir videonun yanında kendi videonuzu oluşturabilirsiniz.

İster tepkinizi yakalayın, ister arkadaşlarınıza yanıt verin veya trendlere kendi sihrinizi katın, Remix Instagram’da ortak çalışmanın başka bir yoludur” dedi.

Etkinlik sekmesi aracılığıyla diğer kullanıcıların makaralarınızın remikslerini görebileceksiniz. Diğer videolardan yaptığınız remiksler, profilinizin Makaralar bölümünde açılır.

Duet, TikTok’un bu kadar büyük bir platforma dönüşmesinin temel nedeniydi. İnsanlar, diğer kullanıcıların şarkılarına (deniz gecekonduları gibi) armoniler eklemenin yanı sıra, dans yarışmalarına katılmak ve tepki videolarını paylaşmak için düetleri kullandılar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram, TikTok Düet Tarzı Özellikleri Reels’e Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi

Instagram, Algoritmaların Nasıl Çalıştığına Dair Bilgiler Verdi: Instagram’ın kesinlikle kronolojik bir beslemeden algoritmik bir beslemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör