İOS 14.5 Beta Sürümünde Siri’nin Sesi Nasıl Değiştirilir?

blank
İOS 14.5 Beta Sürümünde Siri'nin Sesi Nasıl Değiştirilir?

İçerik: İOS 14.5 Beta Sürümünde Siri’nin Sesi Nasıl Değiştirilir?

İOS 14.5 Beta Sürümünde Siri’nin Sesi Nasıl Değiştirilir? Eğer telefonunuzu ve Siri’yi İngilizce kullanıyorsanız bu haberimiz tam size göre. Yakın zamana kadar, Apple’ın Siri asistanı için varsayılan ses basmakalıp bir şekilde kadın sesi idi. Bununla birlikte, araştırmalar, yapay zeka asistanlarının varsayılan olarak kadın sesi çıkaran seslere sahip olmasının zararlı stereotipleri güçlendirebileceğini buldu, bu nedenle Apple, şu anda beta sürümünde olan iOS 14.5’te bunu düzeltmeye çalıştı.

Telefonunuzu iOS 14.5’e güncellediğinizde, Siri için varsayılan bir ses seçmeniz istenecek ve Apple iki yeni ses seçeneği ekliyor. Ancak, fikrinizi değiştirdiyseniz ve farklı bir ses kullanmak istiyorsanız (veya 14.5 beta kullanıyorsanız ve istenmediyse), bu kılavuz size kurulumdan sonra sesi nasıl değiştireceğinizi gösterecektir.

Oldukça basit bir süreçtir. Önce Ayarlar uygulamasına, ardından Siri ve Arama’ya gidin ve Siri Sesi’ne dokunun. Orada, seçenekler listesi sunulacak.

Şu anda, Amerikan çeşidi dört ses seçeneğine sahip tek çeşittir; Avustralya, İngiliz, Hint, İrlanda ve Güney Afrika versiyonlarında yalnızca iki tane bulunur. ABD’deki dört ses seçeneği şunlardır:

Şu anda, Amerikan çeşidi dört ses seçeneğine sahip tek çeşittir; Avustralya, İngiliz, Hint, İrlanda ve Güney Afrika versiyonlarında yalnızca iki tane bulunur. ABD’deki dört ses seçeneği şunlardır:

  • Yumuşak konuşan erkek sesi olan Ses 1
  • Enerjik, kendine güvenen kadın sesi olan Voice 2
  • Ses 3, Enstrüman Sesi 2’ye benzer ancak erkek sesi çıkarır
  • Ve son olarak, tüm bu yıllar boyunca kullanılan varsayılan Siri sesine benzeyen Voice 4

Bir sese dokunduğunuzda, “Merhaba, ben Siri’yim. Kullanmamı istediğiniz sesi seçin. ” 1–3 arasındaki sesleri seçerseniz, kullanabilmeniz için önce bunları indirmesi gerekir, ancak bunu yaparken Ayarlar uygulamasında kalmanız gerekmez. İndirme tamamlandığında, Siri seçtiğiniz sesle yanıt verecektir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: İOS 14.5 Beta Sürümünde Siri’nin Sesi Nasıl Değiştirilir?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Daha Hızlı Engelleyebiliyor

YouTube, Bazı Uygunsuz İçerikleri Artık Daha Hızlı Engelleyebiliyor:YouTube, üç ayda bir yayınlanan Topluluk Kuralları Yaptırım …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör